Etkinlikler

İnci Lojistik Yusen Logistics ile İşbirliğini Duyurdu

Yazan: , tarih: 27 Ekim 2014

İnci Lojistik, Japon dünya devi Yusen Logistics ile yaptığı önemli stratejik işbirliğini 30 Eylül 2014 tarihinde Divan Otel Taksim İstanbul’da düzenlenen basın toplantısı ile duyurdu. Toplantıda tüm İnci Holding Yönetim Kurulu hazır bulundu.

Tokyo merkezli Yusen Logistics, İnci Holding iştiraki İnci Lojistik’in hisselerinin yüzde 32’siyle ile lojistik sektöründeki bu işbirlikleri ile Türkiye’de ve uluslararası pazarlarda büyük bir atılıma hazırlanıyor. İki şirket, Yusen Logistics’in global pazarlardaki deneyimi ile İnci Lojistik’in uluslararası ve ulusal lojistik deneyimini bu ortaklık ile birleştirerek, Türkiye pazarında kalite ve değer beklentisi olan müşterilerin yurt dışı ve yurt içi lojistik ve tedarik zinciri çözüm ihtiyaçlarını karşılayabilen daha güçlü bir oyuncuyu sektöre sunmuş olacak.

Dünyanın 40 ülkesinde ofisi ve 17 bin çalışanı bulunan, deniz, hava, karayolu taşıması ve kontrat lojistiği konusunda deneyimi ile dünyadaki ilk 15 lojistik şirketi arasında yer alan Yusen Logistics, Türkiye’deki faaliyetlerine 1 Ekim 2012 tarihinde Yusen Logistics Turkey ismiyle başladı. Bir İnci Holding iştiraki olan ve 1998 yılında kurulan İnci Lojistik ise müşterilerine ulusal ve uluslararası lojistik hizmetler, tedarik zinciri çözümleri ve danışmanlığı alanında hizmet veriyor.

Ortaklık çerçevesinde Yusen Logistics, İnci Lojistik ile Türkiye pazarındaki konumunu güçlendirirken, İnci Lojistik Yusen’in global lojistik altyapısı ve Türkiye’de birlikte gerçekleştirileceği ortak projelerle iş hacmini artıracak. Gelişen Türk ve Japon ekonomik işbirliği ile Japon firmalarının Türkiye’de ve çevre ülkelerde artan lojistik hizmet ihtiyaçlarında beklenen hizmet kalitesi bu işbirliği ile sağlanacak. 

Ortaklık, İnci Lojistik’in yatırım programlarını büyüterek, uluslararası bir acente ağı sağlayacak ve denizaşırı lojistik hizmetlerindeki portföyünü genişletecek. 

Basın Toplantısı dahilinde, Yusen ile kurdukları ortaklık konusunda değerlendirmede bulunan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci yaptığı konuşmasında, “Lojistik sektörü hem Türkiye’de hem de dünyada ekonominin lokomotifi konumunda olan çok kritik bir sektör. Türkiye’nin mevcut lojistik endüstrisi büyüklüğünün 80-100 milyar ABD doları olduğu tahmin ediliyor ve bu rakamın 2017 yılına kadar 108-140 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. Türkiye’de dış ticaret hacminin düzenli artışı, ihracatın daha fazla sayıda ülkeye rekabetçi bir şekilde ulaştırılması gerekliliği, yurt içi pazarda global markaların ihtiyaçları göz önünde bulundurulduğunda, Dünya’nın en büyüklerinden biri olan Yusen ile ortaklık kurarak lojistik sektöründeki konumumuzu güçlendirdik. Türkiye’nin dış ticaretinin en yoğun olduğu ülkelerde faaliyet gösteren, önemli global markalara hizmet veren Yusen ile birlikte sektörümüzde sağlam adımlarla ilerleyeceğiz. Bu işbirliği ile Türkiye’deki müşterilerimizin global pazardaki ihtiyaçları ile global müşterilerin Türkiye’deki ihtiyaçları için en iyi çözüm ortağı olacağımıza inanıyoruz,” dedi.

Yusen Logistics’in Avrupa Bölge Başkanı Ian Veitch ise ortaklığı şu sözlerle değerlendirdi: “Bölgedeki hareketlenmeyi arttırmak adına bu ortaklığı önemli bir hamle olarak görüyor ve İnci Lojistik ile yapacağımız çalışmaların iki şirketi de ileri taşıyacağını düşünüyorum. Yusen’in Türkiye pazarları için çok çaba gerektiren, büyük çapta, hem uzun hem de kısa vadeli, hem yurt içi hem de uluslararası platformda gerçekleşecek olan büyüme projeleri var.” 

Daha sonrasında işbirliğini değerlendirmek üzere İnci Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Elbirlik, “İnci Lojistik, İnci Holding iştiraki olarak otomotiv sektörü ile başladığı ve sonrasında farklı sektörlerle geliştirdiği endüstriyel lojistik birikimini Yusen’in global tecrübesi ve uluslararası altyapısı ile birleştirerek imkan ve kabiliyetlerini artıracak ve kaliteli hizmet beklentisi olan sektörde tercih edilen lojistik hizmet sağlayıcı olarak büyümesine devam edecektir. İnci Lojistik Avrupa, Amerika, Uzak Doğu, Ortadoğu ve Afrika ile Türkiye arasında deniz ve hava yolu taşıma yaparken Avrupa ve CIS ülkelerine karayolu taşıma ve yurt dışı depolama hizmeti de vermektedir. Türkiye’deki tecrübeli uzman kadrosu, ileri teknolojik altyapısı ile ana sanayi, yan sanayi, perakende ve hizmet sektörlerinde müşteri ihtiyaçlarına göre özel ve değer katan tedarik zinciri çözümleri sunmakta ve bu yeni işbirliği ile Türkiye’de ilk 10 lider lojistik hizmet sağlayıcısı arasında olmayı hedeflemektedir,” şeklinde konuştu.

İnci Holding ortaklığını değerlendiren Yusen Logistics Türkiye Genel Müdürü Hakan Meriç ise “Türkiye pazarına güvenen ve bölgesel etkinliğini İnci Lojistik ile daha da arttırmak isteyen Yusen, çevre ülkelerde artan iş hacimleri ile birlikte Türkiye’yi merkez olarak seçerek büyümeyi ve bölgesel pazardaki konumunu güçlendirmeyi planlıyor. Bu ortaklık iki şirketin de pazardaki hacmini artırarak, müşterilerine daha iyi hizmet sunmalarını sağlayacaktır,” dedi.


ETİKETLER
İLGİLİ YAZILAR

YORUM YAZIN

Arşivler
twitter.com/meralincizaim
  • “Denizde 82 Gün” Kitabını aldınız mı? Gelirleri Cevdet İnci Eğitim Vakfı Genç Gelişim programına aktarılmaktadır! https://t.co/73mNQA8Mfs

    Tweeted on 09:47 PM Apr 08

  • https://t.co/8nl31wgzNm

    Tweeted on 11:53 PM Apr 04

  • #pikniktenkalan Piknik yapmak için getirdiğimiz malzemelerin atıkları geri götürebiliriz. Doğa çöplük değil.

    Tweeted on 11:34 PM Mar 28