Eğitimleriyle Ege’de iş dünyasının gelişimine katkı sağlayacak İnci Akademi kuruldu

Başta Ege Bölgesi olmak üzere, Türkiye’nin geleceğine yatırım yapan İnci Holding’in 1985 yılında hayata geçirdiği Cevdet İnci Eğitim Vakfı (İNCİVAK), yeni bir oluşum ile eğitime destek sağlamaya devam edecek. İNCİVAK çatısı altında kurulan İnci Akademi’den, grup şirketi çalışanlarının yanı sıra Ege Bölgesindeki tüm firmaların çalışanları eğitim alabilecek. Eğitimler, iş dünyasının ihtiyacına göre, alanında en iyi üniversite ve eğitim kurumlarıyla ortaklaşa hazırlanacak ve elde edilen gelir, burs havuzunda kullanılmak üzere İNCİVAK’a aktarılacak. Böylece İnci Akademi’de eğitim alan her kişi, bir öğrenciye burs verilmesine katkı sağlamış olacak.

Fütürist, iş tasarımcısı ve avatarı olarak bilinen Ufuk Tarhan’ın konuşmacı olarak katıldığı İnci Akademi’nin 14 Aralık 2012 tarihindeki tanıtım toplantısına, ve İnci Grup Şirketlerinin yöneticilerinin yanısıra Ege Bölgesi firmalarının insan kaynakları yöneticileri katıldı.

İNCİVAK’ın yeni projesi İnci Akademi’nin iş dünyasına lansmanının yapıldığı organizasyonda konuşan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim; yetenekli ve genetik olarak öğrenmeye ve değişime açık genç insan kaynağının, Türkiye’nin en değerli kaynağı olduğunu belirterek doğru eğitim ve gelişim programları ile işlendiğinde Türkiye’yi 2023 vizyonuna ve hatta onun da ötesine taşıyacak asıl gücün insan kaynağında olduğuna inandıklarını belirtti.

İnci Akademi Yöneticisi Füsun Toros, “İnci Akademi, insan kaynağı gelişimine verdiğimiz önemi bir kez daha vurguluyor. İnci Holding ve Grup şirketlerindeki çalışanların gelişimine yönelik kurulmuş oluşumları İnci Akademi çatısı altında topladık. Bu eğitimler artık İNCİVAK’ın desteklediği gelecek nesiller için bir fon yaracak. Sadece bir üniversite ya da bir eğitim kurumu değil, sektörde en beğenilen tüm üniversite veya eğitim kurumlarının eğitimlerinden yararlanmayı planlıyoruz. Finans, kişisel gelişim, liderlik, kalite,üretim,teknik satış ve felsefe alanlarında eğitimler organize edilecek. Eğitimler iş dünyasının ihtiyaçlarına göre hazırlandı. İnci Akademi’nin saygın eğitim kurumları, üniversiteler ve sürekli eğitim merkezleri ile işbirliği içinde kaliteli eğitimler düzenleyerek, kaliteli bir marka haline gelmesi ilk hedefimizdir” dedi.

“Geleceğin İK’sı, Yeni Yetkinlikler ve Eğitim” ve “Geleceği Şekillendirecek Nesiller” başlıklı iki ayrı sunumu davetlilerle paylaşan Ufuk Tarhan, ”Türkiye dünyada 2. en hızlı büyüyen ülke ve en hızlı dijitale adapte olan ülke. Eğitim teknolojileri yeni öğrenme trendlerine göre değişecek. Eğitim yöneticileri içeriğe daha çok odaklanacak” dedi.

 

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim

 

Ufuk Tarhan

Ufuk Tarhan

Arşivler
Kategoriler
twitter.com/meralincizaim
  • “Denizde 82 Gün” Kitabını aldınız mı? Gelirleri Cevdet İnci Eğitim Vakfı Genç Gelişim programına aktarılmaktadır! https://t.co/73mNQA8Mfs

    Tweeted on 09:47 PM Apr 08

  • https://t.co/8nl31wgzNm

    Tweeted on 11:53 PM Apr 04

  • #pikniktenkalan Piknik yapmak için getirdiğimiz malzemelerin atıkları geri götürebiliriz. Doğa çöplük değil.

    Tweeted on 11:34 PM Mar 28