Hayes Lemmerz ve İnci Holding Dördüncü Jant Fabrikasını Kuruyor

55 milyon Dolar yatırım planlanan Hayes Lemmerz Alüminyum Jant Fabrikası temel atma töreni Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleşti. HL İnci ve HL Jantaş YK Başkanı Mustafa Zaim, “Bu yeni yatırım, jant üretimi konusunda hem Türkiye’de hem de uluslararası pazarda iddiamızı daha da güçlendirecektir. Bu yatırımla alüminyum jant üretim kapasitesi %100 oranında artacak ve toplam 4 milyon alüminyum jant kapasitesine ulaşacak. Bu tesisle birlikte, Manisa’da bulunan dört tesisimizin toplam ciro hedefi 450 milyonDolar, ihracat hacmimiz ise 315 milyon Dolara çıkacak” dedi.

Dünyanın en büyük jant üreticisi Hayes Lemmerz International ile İnci Holding’in ortak yatırımı olan HL İnci Jant San. A.Ş, ikinci alüminyum jant fabrikasını kuruyor. Manisa’da kurulacak yeni fabrika ile Grup’a ait toplam jant fabrikası dört olacak.

Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan temel atma törenine Hayes Lemmerz International’ı temsilen Dan Ioschpe ve Fred Bentleyin, HL Jantaş ve HL İnci YK Başkanı Mustafa Zaim, İnci Holding YK Başkanı Meral İnci Zaim ile İnci Holding Yöneticileri, İnci Ailesi ve HL İnci Jant çalışanları katıldı.

 

320 kişiye doğrudan, 1200 kişiye dolaylı istihdam

55 milyon Dolar yatırımla kurulan Hayes Lemmerz İnci Alüminyum Jant tesisinin yapımı 2012 yıl sonuna kadar sürecek. Üretim kapasitesinin ilk aşamada 3 milyon, ikinci aşamada 4 milyon adet alüminyum jant olacak dördüncü tesisle birlikte toplamda 650 kişiye istihdam sağlanacağı bildirildi.

Temel atma töreninde konuşma yapan, HL İnci ve HL Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “Bu yeni yatırım jant üretimi konusunda hem Türkiye’de hem de uluslararası pazarda iddiamızı daha da güçlendirecektir.“ 23.000 metrekaresi kapalı toplam 40.000 metrekare alan üzerine kurulan yeni tesislerin yatırım sürecinin 2013 yılının sonuna kadar devam edeceğini belirten Zaim, bu yatırımla Alüminyum Jant üretim kapasitesinin iki katı artacağına işaret ederek, toplam 4 milyon alüminyum jant kapasitesine ulaşacağını belirtti. Bu tesisle birlikte, Manisa’da bulunan dört Jant tesisimizin toplam ciro hedefi 450 milyon Dolar, ihracat hacmimiz ise 315 milyon dolara çıkacak” dedi.

Ardından söz alan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim, “Burada 55 milyon dolarlık yatırımın temellerini atıyoruz. Ekonomik kırılganlığın yaşandığı ve tedbirli olmamız gereken yeni bir yılın yaklaştığı bugünlerde, çalışanımıza, müşterilerimize ve ülkemize duyduğumuz güvenle yatırımlarımıza devam ediyoruz. İhracat kapasitemizi %50 oranında artıracak bu yatırımımızın, ülkemizin sürdürülebilir ekonomik kalkınmasına katkı olmasını diliyorum” dedi.

Son olarak söz alan HL İnci Alüminyum Genel Müdürü Hakan Ünlü ise tesisisin ilk etabının Eylül 2012 başında seri üretime geçmesinin planlandığını belirtti. Ünlü sözlerini yeni tesisin ülkemize hayırlı olmasını dileyerek ve bu konuda kendilerine güven duyan ortakları Hayes Lemmerz ve İnci Ailesi’ne teşekkür ederek bitirdi.

 

Arşivler
Kategoriler
twitter.com/meralincizaim
  • “Denizde 82 Gün” Kitabını aldınız mı? Gelirleri Cevdet İnci Eğitim Vakfı Genç Gelişim programına aktarılmaktadır! https://t.co/73mNQA8Mfs

    Tweeted on 09:47 PM Apr 08

  • https://t.co/8nl31wgzNm

    Tweeted on 11:53 PM Apr 04

  • #pikniktenkalan Piknik yapmak için getirdiğimiz malzemelerin atıkları geri götürebiliriz. Doğa çöplük değil.

    Tweeted on 11:34 PM Mar 28