İnci Holding Kurucusu Cevdet İnci’yi 89. Doğum Gününde Seferihisar’da 3.000 fidan Dikerek Andı

İnci Holding çevreye ve sosyal yaşama duyarlı uygulamalarıyla bölgedeki hayata değer katmaya devam ediyor. Grup, kurucusu Cevdet İnci’yi 89. doğum gününde 3 bin fidanlık bir ağaçlandırma çalışması başlatarak andı. Seferihisar’da bulunan HL Jantaş ve HL İnci korusunun 16 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirilen fidan dikim törenine Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, İnci Holding YK Başkanı Meral İnci Zaim, İnci Grubu çalışanları ve aileleri ile Seferihisar halkı katıldı.

Kurumsal yönetim ilkelerinde çevreci uygulamalara ve doğal kaynakları verimli kullanmaya öncelik veren İnci Holding; kurucusu Cevdet İnci’nin 89. doğum gününde Ege Orman Vakfı ile birlikte 3 bin fidan dikerek bir ağaçlandırma çalışması başlattı. Seferihisar’da bulunan HL Jantaş ve HL İnci korusunun 16 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirilen fidan dikim törenine Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, İnci Holding YK Başkanı Meral İnci Zaim, İnci Grubu çalışanları ve aileleri ile Seferihisar halkı katıldı.

Seferihisar’da gerçekleştirilen fidan dikme töreninde konuşma yapan İnci Holding YK Başkanı Meral İnci Zaim, “Seferiharımız’ın tarihte çok önemli bir yeri vardır. Seferihisar aynı zamanda uluslararası Cittaslow yani Sakin Şehir ağının Türkiye’deki ilk ve tek üyesidir. Bu güzel beldede 2009 yılında çıkan yangın sonucu 1.200 hektarlık orman alanı yok olmuştur. Seferihisarımız’ın kaybettiği ağaçlarının geri kazanılması için gerçekleştirdiğimiz fidan dikme töreninde; çalışanlarımız, değerli aileleri ve değerli Seferihisarlılar ile beraber olmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Zaim şöyle devam etti, “Doğal kaynaklarımıza, toprağa, suya ve havaya daha özenli olmamız gereken bir yüzyıldayız. Çevre sağlığını korumak ve çevre kirliliğini önlemek hepimizin görevidir. Biz de bu inançla, doğa aşığı, dünyanın bize sunduğu güzellikleri yaşatmaya gönül vermiş saygıdeğer babam, kurucumuz Cevdet İnci’yi her sene doğum gününde fidan dikerek anmaya karar verdik. Bu fidanları bağışlayan grup şirketlerimiz HL Jantaş ve HL İnci çalışanları ve yöneticilerine ve ayrıca İnci Holding yöneticilerine duyarlılıkları için teşekkür ederim. Fidanlarımıza her sene yenilerini ekleyeceğiz.

Zaim sözlerini Çevre Orman İl Müdürlüğü’ne ve Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol ve tüm Seferihisar halkına teşekkür ederek bitirdi.

Ardından söz alan HL Jantaş ve HL İnci Çelik Genel Müdürü Cemal Aydoğan, “Üç fabrikamız çalışanlarının ve İnci Holding yönetiminin katkılarıyla bugün 3.000 olan fidanımızı inanıyorum ki her yıl yapacağımız eklemeler ile 10.000’in üzerine taşıyacağız ve adımıza yakışır bir ormanımız olacak. Bize bu yolu açan Çevre Orman İl Müdürlüğü’ne, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, İnci Holding YKB Meral İnci Zaim ve destek veren tüm çalışanlarımıza can-ı gönülden teşekkür ederiz.”

HL İnci Alüminyum Genel Müdürü Hakan Ünlü ise şu şekilde devam etti, “Öncelikli insani sorumluluğumuz hem geleceğimiz olan çocuklara daha güzel bir dünya bırakmak hem de dünyadaki tüm canlıların yaşam alanlarını korumak ve genişletmek. Bunun bilincinde olarak, tamamen çalışanlarımızın kendi istekleri ile ortaya koyduğu bu sosyal sorumluluk projesi nedeniyle tüm çalışanlarımıza huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu bir başlangıç. Hedefimiz her yıl daha büyük katılım ile yeni ormanlar oluşturmak, geleceği emanet edeceğimiz gençlere ve çocuklarımıza karşı yükümlülüğümüzü yerine getirmenin verdiği derin hazzı yaşamak. Bugün gerçekleştirdiğimiz 3.000 ağaç fidanı dikimi, yıllık 37.500 kg karbondioksit gazının emisyonunu sağlıyor. Amacımız bunu sürdürülebilir bir alışkanlığa dönüştürmek. Bizi bu konuda her zaman destekleyen Yönetim Kurulumuza, yer konusunda bize yön gösteren Çevre Orman İl Müdürlüğü’ne ve Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol’a teşekkür ederiz.”

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol yaptığı konuşmada, ağaçlandırma alanında İzmir Valiliği İl Çevre ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmaları anlattı. Gençol, Vakfın kuruluşundan bu yana farklı yıllarda oluşturdukları ormanlarla İnci Holding ve bağlı şirketlerinin 65 bin 239 fidanı doğaya kazandırdıklarını söyledi.

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol doğaya yaptıkları katkılardan dolayı İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim’e plaket takdim etti. Tören, fidan dikimleriyle son buldu.

 

Arşivler
Kategoriler
twitter.com/meralincizaim
  • “Denizde 82 Gün” Kitabını aldınız mı? Gelirleri Cevdet İnci Eğitim Vakfı Genç Gelişim programına aktarılmaktadır! https://t.co/73mNQA8Mfs

    Tweeted on 09:47 PM Apr 08

  • https://t.co/8nl31wgzNm

    Tweeted on 11:53 PM Apr 04

  • #pikniktenkalan Piknik yapmak için getirdiğimiz malzemelerin atıkları geri götürebiliriz. Doğa çöplük değil.

    Tweeted on 11:34 PM Mar 28