İnci Holding, Kurucusu Cevdet İnci’yi Fidan Dikerek Andı

İnci Holding, Ege Orman Vakfı işbirliği ile kurucusu Cevdet İnci adına 4 bin adet fidanlık koru oluşturdu. 25 Mart 2012 tarihinde İzmir Seferihisar’da gerçekleştirilen törene Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, İnci Holding Yönetim Kurulu  Başkanı Meral İnci Zaim, İnci Grubu çalışanları ve aileleri ile İnci Ailesi katıldı. İnci Holding’in  30. yılı nedeniyle, 30. Yıl  Korusuna diktiği toplam 4 bin adet fidanla birlikte birlikte Grup bugüne kadar 70 bine yakın fidanı doğaya kazandırdı.

İzmir’in en köklü kuruluşlarından İnci Holding, kurucusu Cevdet İnci’yi 90. doğum gününde 4 bin adet fidandikerek andı. Geçtiğimiz yıl da Seferihisar’da 3 bin adet fidan diken İnci Holding ağaçlandırma çalışmalarına devam edecek. İşletmelerin çevreye yatırım yapmasının önemine vurgu yapan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim, “Başta Holding ve jant grubumuz olmak üzere çalışanlarımızın bağışlarıyla bu yıl da devam ettirdiğimiz törenimizde doğa sever kurucumuz Cevdet İnci’yi bir kez daha sevgi ve rahmetle andık. Gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmak amacıyla başlattığımız fidan dikimini her yıl sürdüreceğiz. Geçen sene jant grubumuz adına yine burada 3.000 fidan dikimi gerçekleştirmiştik. Bugüne kadar başta İnci Akü olmak üzere tüm İnci Grubu olarak toplamda 70.000’e yakın fidan dikimi gerçekleştirdik. Fidanlarımıza her sene yenilerini ekleyeceğiz ve kurucumuzun adını vereceğimiz büyük bir Cevdet İnci ormanımız olacak” dedi.

Meral İnci Zaim “Kurucumuz Cevdet İnci, ömrünün sonuna kadar yaşamın bize sunduğu tüm güzellikleri ve değerleri çevresine ve bize yaşattı, çevreci yönümüzün bugün kurumsal değerlerimize dönüşmesinde önemli katkıları oldu. İnci Holding olarak, üretim stratejimizin gelecek vizyonunda sera gazı salınımı ve iklim değişikliğiyle mücadele alanına önemle eğilmeyi hedefliyoruz. Dünyamızın geleceğini ilgilendiren bu yaşamsal konuda gerek kurumsal stratejiler gerek organizasyonel anlamda kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Doğal kaynakların korunması, hava, su ve toprak kirliliğinin azaltılması, üretimde geri dönüşümün sağlanması, atıkların kontrol edilebilmesi için de çalışmalarımız devam ediyor. Endüstriyel akü üreten İnci Battery üretim tesisimiz Türkiye’nin ilk çevre dostu Breeam (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) Sertifikalı üretim tesisi olma özelliği taşıyor. İnci Grubu olarak, çevreyi koruma ve çevre bilincini yaygınlaştırmanın en önemli sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz” dedi.

 

 

Arşivler
Kategoriler
twitter.com/meralincizaim
  • “Denizde 82 Gün” Kitabını aldınız mı? Gelirleri Cevdet İnci Eğitim Vakfı Genç Gelişim programına aktarılmaktadır! https://t.co/73mNQA8Mfs

    Tweeted on 09:47 PM Apr 08

  • https://t.co/8nl31wgzNm

    Tweeted on 11:53 PM Apr 04

  • #pikniktenkalan Piknik yapmak için getirdiğimiz malzemelerin atıkları geri götürebiliriz. Doğa çöplük değil.

    Tweeted on 11:34 PM Mar 28