İnci Holding’de Başkanlık Bayrağını Perihan İnci Devralıyor

Otomotiv, üretim, satış-pazarlama, sigorta, lojistik ve atık yönetimi alanında 15 şirketi, 2000’i aşan çalışanıyla Türkiye’nin öncü gruplarından İnci Holding’te yönetim kurulu başkanlığı görevini Perihan İnci devraldı. 21 Aralık 2012 tarihinde İzmir Tepekule Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Cevdet İnci’yi Anma ve Yeni Yıla Merhaba” gecesinde üç yıldır İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanlığını başarıyla yürüten Meral İnci Zaim bayrağı ikinci kuşağın son temsilcisi Perihan İnci‘ye devretti.

İnci Holding “Cevdet İnci’yi Anma ve Yeni Yıla Merhaba” gecesini bu yıl 21 Aralık 2012 tarihinde İzmir Tepekule Kongre Merkezi’nde düzenledi. “2023’e Doğru El Ele” teması ile düzenlenen gecede Vokaliz Acapella Grubu sahne aldı. Cevdet İnci Teşvik ve Başarı Ödüllerinin sahiplerini bulduğu organizasyonda üç yıldır İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Meral İnci Zaim başkanlık bayrağını Holding Yönetim Kurulu Üyesi, ikinci kuşağın son temsilcisi Perihan İnci’ye devretti. Meral İnci Zaim’in 2012 değerlendirmesini yaptığı konuşmanın ardından, söz alan Perihan İnci konuşmasında İnci Holding’i 2023’e götürecek hedef ve planları paylaştı.

Meral İnci Zaim, “İnci Holding Başkanı olduğum üç yılda ciromuz iki katına çıkarak 1 milyar Tl’ye ulaştı. Biz Holding olarak büyürken, sürdürülebilir büyüme stratejimizi uyguluyor, kazandırıyor kazanıyoruz. 2023 te dünyada ilk 1000 şirket arasında olma misyonumuza kilitlendik.

Karlarımızı ve verimliliğimizi artırdık, nakit akışlarımızın çok iyi yönetilmesi ve tasarruflarımız sayesinde finansal yapımızı güçlendirdik.

Kazançlarımızı, tasarruflarımızı yatırımlara yönelterek istihdamı ve ihracatımızı artırarak ülkemize faydalı olduk. Ar-Ge’ye yatırım yaptık, inovasyona önem verdik.

Ben bu gün başkanlık bayrağını Perihan Hanım’a devrediyorum. Başkanlık devri nesilden nesile el ele demenin güzel bir örneğidir.

Bundan sonra, yönetim kurulundaki görevime devam ederek Perihan Hanım’a ve tüm yönetime desteğim devam edecektir” dedi.

İnci Holding Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci başkanlık devri sonrasında yaptığı konuşmada “İlk şirketimizin kuruluşundan bu yana, geçmiş 60 yılımızda gerçekleştirdiğimiz başarılarımıza yenilerini ekleyeceğimiz ve sağlam adımlarla yürüdüğümüz bir geleceğe inanıyorum.

Başkanlık bayrağını devir aldığım bugün, sadece başkanı olacağım dönemin değil, daha uzun vadeli bir geleceğin vizyonunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ege’nin bir köyünden, portakal bahçelerinden yola çıkan kurucumuzun vizyonerliği ile geldiğimiz noktadan, 2023 yılında dünyanın otomotiv yan sanayinde, ilk bin şirket arasında yerimizi almaya kararlıyız” dedi.

Perihan İnci , Holding vizyonuyla ilgili ise “İşlerimizde 4 temel açılım ile karşı karşıyayız.Enerjinin depolanması bizim temel alanımız. Enerjiyi, hafif, pratik, uzun ve ekonomik olarak depoladığımızı düşünelim. Burada her ülke ile böylesi bir innovatif/ yaklaşıma eşit mesafedeyiz. Akü kavramını bambaşka bir boyuta taşıyacağız.

Biz, İnci olarak elektrikli araçların kalbinde yer almaya azimliyiz. Nano teknoloji bize jantda daha hafif ve kuvvetli tasarım imkânlarının kapılarını aralayabilir. İleride dünyanın en hafif jantlarını biz tasarlıyor ve üretiyor olabiliriz. Müşterilerimize, ürünlerimizi, onların ihtiyaçlarına göre, daha hızlı ve etkin şekilde ulaştırmanın farklı yollarını bulmak mümkün. Bu farkı dünyadaki yerimizi daha da güçlendirerek ve lojistiğe yapmakta olduğumuz yatırımlarla yaratacağız. Grubumuzun, kendi atıklarını toplayarak başlattığı yeni yatırım alanı olan atık yönetimi bizi hızla bu alanda derinleşmeye ve gelişmeye sevk edecektir.Biz İnci grubu olarak, adaptasyon ve fırsatları görme kabiliyetimizle, Ar-Ge’miz, teknolojimiz, satış ağımız, lojistik ve bilgi teknolojilerindeki alt yapımız ve en önemlisi çok değerli dinamik insan gücümüz ile gelecek bizim diyoruz” diye konuşmasını tamamladı.

 

Toplumsal Mesaj ve Cevdet İnci Teşvik Ödülleri Sahiplerini Buldu

2000 yılından beri düzenlenen “Toplumsal Mesaj Ödülü “etkinliğine 122 çalışan katılım sağlayarak 1006 öneri verdi. “Mutluluk” teması üzerine olan slogan yarışmasının birincisi “Mutluluk; yaşamak, yaşatmak ve paylaşmaktır” sloganı ile grup şirketlerinden İnci Akü çalışanı Özgür Çalik oldu.

Kurucu Başkan Sayın Cevdet İnci’nin vefatından bu yana bu yıl 8ncisi gerçekleştirilen, çalışanlarının verimlilik ve Ar-Ge konusundaki projeleri ile katıldığı Cevdet İnci Teşvik Ödüllerine grup şirketlerinden çok sayıda proje başvurusu gerçekleşti. 13 projenin finale kaldığı yarışmada yapılan değerlendirmeler sonucunda; birincilik ödülünü HL-Maxion İnci Alüminyum firmasından “Döküm Kaynaklı Boyahane Rework’lerinin Azaltılması” projesiyle ekip adına proje takımı lideri Semih Avcı aldı. İkincilik ödülünü İnci Akü firmasından “Büyük akülerde kapalı akü sistem geliştirilmesi” projesiyle ekip adına proje takımı lideri Gökhan Abacı aldı. Üçüncülük ödülünü ise İnci Akü firmasından “COS 2 üretiminde %20 verimlilik artışı” projesiyle ekip adına proje takımı lideri Çetin Bulut aldı.

Perihan İnci - Meral İnci Zaim

Perihan İnci – Meral İnci Zaim

Arşivler
Kategoriler
twitter.com/meralincizaim
  • “Denizde 82 Gün” Kitabını aldınız mı? Gelirleri Cevdet İnci Eğitim Vakfı Genç Gelişim programına aktarılmaktadır! https://t.co/73mNQA8Mfs

    Tweeted on 09:47 PM Apr 08

  • https://t.co/8nl31wgzNm

    Tweeted on 11:53 PM Apr 04

  • #pikniktenkalan Piknik yapmak için getirdiğimiz malzemelerin atıkları geri götürebiliriz. Doğa çöplük değil.

    Tweeted on 11:34 PM Mar 28