Başkan’ın Mesajı

Dünyada son yıllarda ekonomik ve sosyal olgularda coğrafi değişiklikler yaşıyoruz. Ekonomik gücün merkezi yavaş yavaş doğuya kayıyor ve dünyanın sosyo-ekonomik yapısının yeniden şekilleneceğinin ilk işaretlerini veriyor. Bu yeni düzende, şirketlerin varlıklarını sürdürebilmelerinde, rekabet üstünlüğü kazanmalarında, yenilikçilik ve Ar-Ge’yi kurum kültürü olarak benimsemeleri belirleyici bir unsur olarak ön plana çıkıyor.

Yenilikçilik, bir düşünce biçimidir; dünyayı algılamayı ve yorumlamayı gerektiren zorlu bir yolculuktur. Bu yolculukta yenilikçiliğin, faaliyet gösterilen her bir iş alanında, ürün ve hizmetten insan kaynağına, üretim sürecinden pazarlama yöntemine, organizasyonun her bir alanında yaşaması gerekiyor.

İnci Grubu olarak cesur, yenilikçi ve değişime açık bir yapımız var. Değişimin bizi yönlendirmesini beklemeden, dünyadaki trendleri en doğru şekilde analiz ediyor; Ar-ge ve yenilikçiliği, kurum kültürümüzün en temel öğesi olarak kabul ediyoruz. Bu doğrultuda, faaliyet gösterdiğimiz her sektörde bu anlayışı esas alıyoruz, sürdürülebilir olması için her alanda alt yapımızı güçlendiriyoruz.

İnci Gurubu şirketleri 2010 yılında ihracat performansı, cirosal büyüme ve karlılıkta Ege ve Türkiye adına sevindirici sonuçlar elde etmiştir. 2010 yılı bütçelerimizi yaparken 2010 yılı için %15’lik bir büyüme hedeflemiş olmamıza rağmen hedeflenen bütçeleri ciro ve karlılıkta aşarak %40 oranında bir büyümeyi gerçekleştirdik. 2011 yılının bütçelerinde de %30 cirosal büyüme planlıyoruz.

Sürdürülebilir başarı hedefiyle sağlam adımlarla yoluna devam eden İnci Grubu olarak, dünyada iz bırakan işlere imza atıyoruz. İnanıyorum ki, faaliyette bulunduğumuz her sektörde sahip olduğumuz yenilikçi bakış açısıyla, değişimin tetikleyicisi olmaya devam edeceğiz.

Biz markalarımızla, şirketlerimizle Türkiye ekonomisine yaptıkları katkılardan dolayı gurur duyuyoruz.

Araştırma – geliştirmede kat ettiği yollardan dolayı başarılı mühendislerimizle gurur duyuyoruz.

Büyük dünya devleriyle mücadele ediyoruz ve dünyanın dört bir yanına ihracat yapıyoruz. İhracatçılarımızla gurur duyuyoruz. 

Mavi yakalıdan beyaz yakalıya, canla başla ve büyük bir inançla çalışan ailemiz bir yılda %11 büyüdü ve ailemiz 1900 kişilik büyük bir aile oldu. 2011 yılında da büyümeye devam edeceğiz. Grubumuzun gelişimine katkıda bulunan tüm çalışanlarımızla gurur duyuyoruz.

İnsana verdiğimiz değer, çalışanlarımıza duyduğumuz güven ve kurum olmanın sorumluluğuyla büyüdük, güçlendik. Bu büyük aileyi daha büyük yapan, bayilerimizle, tedarikçilerimizle, iş ortaklarımızla gurur duyuyoruz. 

Gücünü Türkiye’den alan ve yine Türkiye’ye yatıran İnci Grubu olarak, 2011 yılında grubumuzun ve ailemizin ülkemizde iyi örnek olması için hep birlikte çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde de yeni hamlelerle ve en iyisini yapma azmi ile başarılarımızı sürdürme inancımla, hepinize özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Meral İnci Zaim
Yönetim Kurulu Üyesi / Board Member
İnci Holding A.Ş.

YORUM YAZIN

Arşivler
Kategoriler
twitter.com/meralincizaim
  • “Denizde 82 Gün” Kitabını aldınız mı? Gelirleri Cevdet İnci Eğitim Vakfı Genç Gelişim programına aktarılmaktadır! https://t.co/73mNQA8Mfs

    Tweeted on 09:47 PM Apr 08

  • https://t.co/8nl31wgzNm

    Tweeted on 11:53 PM Apr 04

  • #pikniktenkalan Piknik yapmak için getirdiğimiz malzemelerin atıkları geri götürebiliriz. Doğa çöplük değil.

    Tweeted on 11:34 PM Mar 28