Çevre, En Önemli Mirasımız!

Dünya’da her şey değişiyor, gelişiyor. Bizlerin tüm bu gelişmeler sırasında yapabileceğimiz en iyi adımlardan biri çevremizi güzelleştirmektir. Doğa, bizlere bırakılan en güzel mirastır ve onu korumak, kendimiz adına yapabileceğimiz en iyi yatırımdır. Doğa insana mutluluk verir, pozitif enerji, yaşam sevinci verir. Doğayı korumak, bilinçtir. Bizlerin ve gençlerin geleceğini şekillendirmesi elimizdeki kaynaklara bağlıdır ancak var olanı geliştirmek hepimizin elindedir.

Toplum olarak, ormanlarımızın bize sağladığı faydaların bilincine varmamız gerekiyor. Havadaki oksijenin çoğunluğunun ormanlardan geldiğini bilmemiz, bu nedenle doğaya, kendimize yarar sağlayarak ormanlık alanlarımızı artırmalıyız. Çevre “görsellik”ten öte, “yaşam”dır. Bunun bilincine varmalı, gelecek nesilleri de bu konuda bilinçlendirmeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Orman Bakanlığı, bizlere bu bilinci aşılamak için “Milli Ağaçlandırma Seferberliği” başlattı. Bu proje kapsamında 5 yılda 2 milyon 300 hektarlık alanda erozyon kontrolü ve ağaçlandırma çalışmaları yürütülecek.

Bizler de tüm bu çalışmaları gördük ve kendi adımıza da bir şeyler yapmamız gerektiğini fark ettik. İnci Holding Kurucumuz Cevdet İnci’nin doğaya verdiği önemden de yola çıkarak, 89. doğum yıldönümünde Seferihisar’a 3000 fidanlık bir koru oluşturduk. Hedefimiz, bu projemizi her sene devam ettirerek “Cevdet İnci Ormanı”nı oluşturmak. Böylelikle, bize bırakılan mirası daha da güzelleştirerek gençlerimize bırakmak istiyoruz.

Kendimiz için, geleceğimiz için, bizden sonraki nesiller için, doğayı korumalıyız. Doğayı korumak demek, kendi sağlımızı korumak, geleceğimizi güvence altına almak demektir. Bizler, doğaya önem veriyoruz. Dünyamızı güzelleştirmek istiyoruz. Daha yaşanılır bir dünya yaratmak, gençlerimize daha temiz bir çevre bırakmak ve onlara bu bilinci aşılamak için çalışıyoruz. Çevremiz, bizlere kalan ve bizlerin gelecek nesillere bırakabileceğimiz en önemli mirasımızdır.

 

Meral İnci Zaim
Yönetim Kurulu Üyesi / Board Member
İnci Holding A.Ş.

YORUM YAZIN

Arşivler
Kategoriler
twitter.com/meralincizaim
  • Dolandırıcı iletişimine dikkat! https://t.co/xgvo96W2kl

    Tweeted on 02:50 AM Oct 16

  • #nestoradvisors teşekkür ederiz! Takım çalışmasının önemini bu slayt çok güzel gösteriyor. https://t.co/07DDPcWnM6

    Tweeted on 11:25 AM Oct 14

  • #CCA Değişim Mimarları şirketlerin geleceğine yön veriyor! https://t.co/qwDXFdfrM9

    Tweeted on 11:53 PM Oct 06