30. Yılımızı Coşku ile Kutladık

60 yıl önce Sayın kurucumuz Cevdet İnci, İncitaş A.Ş.’yi kurarak İnci holdingin temellerini attı. 1982 yılında da İnci Holding kuruldu ve tüm şirketlerimiz tek çatı altında toplandı. Kurulduğumuz günden bu yana başarılı ve öncü çalışmalara imza atmayı, ülkemizin rekabet gücünü artırmayı hedefledik. Altına imzamızı attığımız işlerde de bunu başardık.

Bugün İnci Holding A.Ş. bünyesinde şirketlerimizin her biri ekonomiye katma değer üreten önemli oyuncular. 2012 yılında holdingimizin 30. yılını kutlamaya karar verdiğimizde bu başarımızda büyük emeği olan ailelerimizle birlikte kutlamak istedik. İnci Grubu’nun tüm çalışanlarını aileleri ile birlikte bir araya topladığımızda ortaya 5000 kişilik dev bir aile çıkıyor. Hepimizin bir arada olacağı, başarılarımızı coşkuyla kutlayacağımız şenlik fikrinde karar kıldık.

2 Haziran 2012 günü kurumsal tarihimizde önemli bir günü yaşadık. Holdingin 30. yılında İnci Ailesi’nin tüm çalışanları bir araya geldik, tüm şirketlerin kuruluş yıldönümlerini büyük bir aile olarak birlikte kutladık.

Şenliğimizde ilk yer alan İnci Holding Çocuk Koromuzla geleceğe nasıl sağlam temeller attığımızı bir kez daha gördük. Grubumuzdan sanatsever bir grup arkadaşımız perküsyon şovla bizi neşelendirdi. Çevre Klübümüzün “çevreye saygı, yaşama saygı” konulu çocuklarımıza yönelik resim yarışması bizi gururlandırdı. Dereceye giren küçük İnci’lerimize ödüllerini o akşam hep birlikte verdik.

Uluslarararası ortaklıkla bizi global pazarlara taşıyan HL İnci ve HL Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim’in konuşmasında başarılarımızla onur duyduk. 30 yıldır İnci Grubu’nda çalışanlarımızın plaket töreni hepimize duygusal anlar yaşattı. Dede, çocuk ve torun. Üç nesil çalışan İnci Ailesi’nin değerli üyelerinin birinci kuşaklarına da plaketleri takdim edildi. Kuruma duyulan vefanın, nesilden nesile temamızın mükemmel canlı örneklerini gördük. Kurumumuza kattıkları değerlerle bizim hızlı büyümemizde önemli katkıları olan Sinerji Grubumuz ve tüm katılımcılarımızla İnci Değerlerimizi söyledik.

Gecemiz bizi unutulmaz şarkılarıyla neşelendiren, değerli Sanatçı Candan Erçetin’in konseriyle son buldu. Kurucumuz, babam Cevdet İnci genç Cumhuriyetimizin tarım toplumundan sanayi toplumuna geçiş döneminin öncü iş adamlarındandır. O hem bugünkü şirketler topluluğumuzun temellerini atmış hem de gelişmeye, kalkınmaya olan azmini, inancını nesilden nesile, bizlere aşılayarak, ülkemizde İncitaş A.Ş.’nin kuruluşuyla birlikte 60 yıldır devam eden başarı öyküsünün öncüsü olmuştur.

Babam bize dürüstlüğü öğretti. Yanlızca yapabileceğimiz şeyler için söz vermeyi öğretti. Güvenmenin ve güvenilmenin önemini ondan öğrendik.

Bugün büyük bir kurumun fertleriysek, birbirimize duyduğumuz güven ve bize duyulan güven sayesindedir. İnci gibi iş yapmanın kültürüne sahip olmamızdır.

İnci Grubu’nda çalışan herkesi, bizi biz yapan değerleri; dürüstlüğü, güvenilirliği, samimiyeti çevresine, topluma yayan elçiler, gönüllüler olarak görüyorum.

Çocuklarınızın, torunlarınızın geleceğini de düşünen, onları toplum için yararlı bireyler olarak yetiştiren, birbirine sevgi ve güven ile bağlı bir ailenin mensubu olduğunuz bilinciyle, sizlerin de, geleceğe güvenle baktığınıza inanıyorum. Bu eseri yaratanlar İnci Grubu’nda çalışan arkadaşlarımız ile birlikte onları destekleyen eşleri, aile büyükleri, çocuklarıdır.

Geçmiş 30 yılda olduğu gibi, gelecekte de, birbirimizi destekleyerek, birbirimize inanarak ve güvenerek, Türkiye’nin öncü bir kurumuna layık olacak şekilde, işimize tutkuyla sarılarak daha büyük başarılara ulaşacağız. İnci Grubu olarak önce kazandıracağız, sonra kazanacağız ve nesilden nesile el ele, nice yılları birlikte kutlayacağız.

Ülkemizde ve dünyada, sevginin, barışın, iyilik ve güzelliğin egemen olduğu nice yıldönümleri kutlamayı diliyorum.

Meral İnci Zaim
Yönetim Kurulu Üyesi / Board Member
İnci Holding A.Ş.
Arşivler
Kategoriler
twitter.com/meralincizaim
  • “Denizde 82 Gün” Kitabını aldınız mı? Gelirleri Cevdet İnci Eğitim Vakfı Genç Gelişim programına aktarılmaktadır! https://t.co/73mNQA8Mfs

    Tweeted on 09:47 PM Apr 08

  • https://t.co/8nl31wgzNm

    Tweeted on 11:53 PM Apr 04

  • #pikniktenkalan Piknik yapmak için getirdiğimiz malzemelerin atıkları geri götürebiliriz. Doğa çöplük değil.

    Tweeted on 11:34 PM Mar 28