İnci Holding 30. Yılını Nesilden Nesile El Ele Kutluyor

Türkiye’de otomotiv yan sanayinin en büyük firmaları arasında yer alan İnci Grubu, 2011 yılını yatırımları ve elde ettiği iş sonuçlarıyla başarıyla tamamlamaya hazırlanıyor. Jant, akü üretimi ve satışı alanlarında uzmanlığının yanı sıra, üretim, satış ve pazarlama, otel ekipmanları, sigorta, lojistik ve enerji alanlarında da faaliyetleri olan Grup, 2011 yılını hedeflenenin üzerinde %25 büyüme ile kapatıyor. İstanbul Sanayi Odası’nın 2010 yılı ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında HL Jantaş Jant San. ve Tic. A.Ş., HL İnci Jant San. A.Ş. ve İnci Akü San. ve Tic. A.Ş. şirketleri yer almış ve aynı firmalar Taysad 2010 yılı ihracat sıralamasında ilk 10 arasında da yer alarak başarılarını tescillemişlerdir. 67 ülkeye toplam üretiminin % 65’ini ihraç eden Grup, Türkiye ekonomisine katkıları ile gelişimini sürdürmektedir.

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen, 2012 temasının “Nesilden nesile el ele” olduğu İnci Holding “Yeni Yıla Merhaba” gecesinde tüm İnci Grubu çalışanları, yöneticileri ve İnci Ailesi biraraya geldi. Grup başarılarını Özgen Akçagül&Blue Note Orkestrası konseriyle kutladı.

Gecede bir konuşma yapan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim, sağlıklı ve karlı büyümenin temelinde doğru stratejilerle doğru ortaklıklar kurmanın önemine değinerek,“Kökleri 60 yıla dayanan şirketler topluluğumuzun 2012’de 30. yılını kutlayacağız. İnci Holding nesilden nesile ele ele, tüm paydaşlarına değer yaratarak ilerliyor, büyüyor. Yıl içinde düzenleyeceğimiz şenliklerle hep birlikte 30 yılın ortak gururunu, birlikte yarattığımız grubumuzun başarısını paylaşacağız.

Bugünümüzün temellerini atan kurucumuz Cevdet İnci’yi minnetle anarken, bize bu gururu yaşatan siz değerli çalışanlarımıza ve ailelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Uğurladığımız 2011 yılında tüm yatırımlarımız ve kurumsallaşma çabalarımızın sonucunda, %20 olarak planladığımız büyüme hedefimizi %25 olarak gerçekleştirdik. 2012 yılında da yakaladığımız hızlı büyümeyi devam ettireceğiz ve cirolarımızda %15 büyümeyi hedefliyoruz. Yeni yılda İnci Grubumuzun nüfusunun da 2400 kişiye ulaşmasını planlıyoruz.“ şeklinde konuştu. Konuşmasına “Rekabetin çok yoğun olduğu sektörlerimizde Ar-Gr ile ve iş yapma yöntemlerimizdeki üstün hizmet anlayışı ile farklılık yaratmak bizler için önemli bir rekabet avantajı olacak. Öte yandan en kritik değerdeki varlığımız olan insan gücümüze yönelik, ve özellikle genç kadrolarımıza ulaşmak ve onları geliştirmek için eğitim ve liderlik geliştirme programlarına önem veriyoruz.” diye devam eden Meral İnci Zaim, Sürdürülebilir başarı için; üstün nitelikli ve gelecek vaat eden insan gücünün vazgeçilmez olduğunu belirtti.

 

İnci Holding’de Çalışanlar Öneri Üretiyor, Ödüllendiriliyor

Her yıl Cevdet İnci Eğitim Vakfı (İNCİVAK) tarafından gerçekleştirilen “Cevdet İnci Teşvik Ödülleri” toöreni Yeni Yıla Merhaba Gecesi’nde gerçekleştirildi. İNCİVAK, üretime katkı sağlayan, yeni teknoloji geliştiren ve bunları somut olarak ortaya koyan kişileri ve ekipleri bu proje etkinliği ile ödüllendirmektedir. Aynı zamanda, grup şirketleri çalışanları arasında mesleki ve şirket içi ilişkiler ile ekip ruhunu geliştirmek amacı ile altı yıldan bu yana yapılmakta olan Cevdet İnci Teşvik Ödülleri proje etkinliğine, şimdiye kadar 100’e yakın çok değerli proje katılmıştır. Bu yıl da 10 başarılı proje sahibi ödüllendirildi.

 

Yeni yatırımlar ile istihdamda artış sağlayacak;

İnci Akü endüstriyel fabrikasının üretimini başlatan ve HL İnci Alüminyum 2. fabrikasının temellerini atan Grup, 2011 yılında toplam 73 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi. Yeni yatırımları ile çalışan sayısı %20 artarak 2400 olacak ve istihdama katkı sağlayacaktır.

 

 

 

Arşivler
Kategoriler
twitter.com/meralincizaim
  • İnci Holding’in stratejik yatırımcısı olduğu Vinci Girişim Sermayesi, sekizinci yatırımını Singapur merkezli yeşil… https://t.co/b4Tl9aJ9Pw

    Tweeted on 11:23 PM Sep 19

  • Maxion Wheels , Hannover fuarında İnci Holding ile birlikte Türkiye’de aliminyum kamyon jantı üretimine başlayacağı… https://t.co/Z3HN5rWuMY

    Tweeted on 11:08 PM Sep 19

  • Maxion Wheels Press Conference @ IAA Transportation 2022. Would you like to attend? https://t.co/DEDx3rFSUM

    Tweeted on 10:38 AM Sep 19