İnci Holding Dördüncü Jant Fabrikasını Kuruyor

Dünyanın en büyük jant üreticisi Hayes Lemmerz International ile İnci Holding’in ortak yatırımı olan HL İnci Jant San. A.Ş, ikinci alüminyum jant fabrikasını kuruyor. Manisa’da kurulacak yeni fabrika ile Grup’a ait toplam jant fabrikası dört olacak.

Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan temel atma törenine Hayes Lemmerz International’ı temsilen Dan Ioschpe ve Fred Bentley, HL Jantaş ve HL İnci YK Başkanı Mustafa Zaim, İnci Holding YK Başkanı Meral İnci Zaim ile İnci Holding Yöneticileri, İnci Ailesi ve HL İnci Jant çalışanları katıldı.

 

320 kişiye doğrudan, 1200 kişiye dolaylı istihdam

55 milyon Dolar yatırımla kurulan Hayes Lemmerz İnci Alüminyum Jant tesisinin yapımı 2012 yıl sonuna kadar sürecek. Üretim kapasitesinin ilk aşamada 3 milyon, ikinci aşamada 4 milyon adet alüminyum jant olacak dördüncü tesisle birlikte toplamda 650 kişiye istihdam sağlanacağı bildirildi.

Temel atma töreninde konuşma yapan, HL İnci ve HL Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “Bu yeni yatırım jant üretimi konusunda hem Türkiye’de hem de uluslararası pazarda iddiamızı daha da güçlendirecektir.“ 23.000 metrekaresi kapalı toplam 40.000 metrekare alan üzerine kurulan yeni tesislerin yatırım sürecinin 2013 yılının sonuna kadar devam edeceğini belirten Zaim, bu yatırımla Alüminyum Jant üretim kapasitesinin iki katı artacağına işaret ederek, toplam 4 milyon alüminyum jant kapasitesine ulaşacağını belirtti. Bu tesisle birlikte, Manisa’da bulunan dört Jant tesisimizin toplam ciro hedefi 450 milyon Dolar, ihracat hacmimiz ise 315 milyon dolara çıkacak” dedi.

Ardından söz alan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim, “Burada 55 milyon dolarlık yatırımın temellerini atıyoruz. Ekonomik kırılganlığın yaşandığı ve tedbirli olmamız gereken yeni bir yılın yaklaştığı bugünlerde, çalışanımıza, müşterilerimize ve ülkemize duyduğumuz güvenle yatırımlarımıza devam ediyoruz. İhracat kapasitemizi %50 oranında artıracak bu yatırımımızın, ülkemizin sürdürülebilir ekonomik kalkınmasına katkı olmasını diliyorum” dedi.

 

Arşivler
Kategoriler
twitter.com/meralincizaim
  • Yeterli covid-19 aşılama yapılıncaya kadar önlemlere devam edilirse, pandemiden çıkışımız sağlıklı ve süratli olur:… https://t.co/RnVzQfw7Hb

    Tweeted on 01:40 AM Jan 23

  • Yeterli aşılama yapılmadan #okullaracilmasin ! Bunu yapan ülkeler şu anda ellerinde aşı olmasına rağmen sağlık sisteminde sorunlar yaşıyor.

    Tweeted on 11:55 PM Jan 20

  • Önceliğimiz aşı 25 milyon aşı eğitimimizi, ekonomimizi, en önemlisi psikolojimizi daha iyi yapacaktır. Önceliğimiz… https://t.co/1an8QrJCfV

    Tweeted on 12:17 AM Jan 15