İnci Holding Şirketleri İSO 500’de Yükselmeye Devam Ediyor

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2011 Araştırması” sonuçları açıklandı. Ege bölgesinin en köklü kuruluşlarından İnci Holding’in 3 şirketi de bu listede yükseldi. Geçen yıl İSO 500 listesinde 314’üncü sırada yer alan Hayes Lemmerz İnci Jant Sanayi A.Ş., 60 basamak yükselerek 254’üncü oldu. İnci Holding’in lokomotif şirketlerinden İnci Akü San. A.Ş. 323’üncü sıradan 306’cı sıraya, Hayes Lemmerz Jantaş Jant San. ve Tic. A.Ş. ise 335’inci sıradan 328’inci sıraya yükseldi. İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim, “İnci Grubu için gurur verici bir tablo. Bundan sonra da şirketlerimiz başarılı sermaye yönetimi ve güçlü bilanço değerleri ile başarı grafiğimizi yukarıya taşımaya devam edecekler. . Yüksek kalite standartlarıyla tüm dünya için üretmeye ve ihraç ederek Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Temeli 1952 yılında atılan ve otomotiv yan sanayinin en güçlü kurumlarından İnci Holding, İSO 500’de Ege’nin gururu oldu. İSO’nun 2011 yılı araştırmasına göre 3 şirketi ile ilk 500’de yerini alan İnci Holding, otomotiv yan sanayisinin yanı sıra lojistik, atık yönetimi ve sigorta gibi farklı sektörlerde de faaliyetlerini sürdürüyor. İnci Holding bünyesinde yer alan Hayes Lemmerz İnci Jant Sanayi A.Ş. İSO 500 listesinde 60 basamak yükselerek 254’üncü oldu. İnci Holding’in lokomotif şirketlerinden İnci Akü Tic. ve San. A.Ş. 323’üncü sıradan 306’cı sıraya, Hayes Lemmerz Jantaş Jant San. ve Tic. A.Ş. 335’inci sıradan 328’inci sıraya yükseldi.

İSO 500 sonuçlarına ilişkin İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim, “ıİnci Grubu olarak (Bu sene 30. Yılımızı kutladık, kafa karıştırabilir) faaliyette bulunduğumuz günden bugüne Türk ekonomisinin gelişiminde önemli rol oynadık ve bugün ilk üretimde duyduğumuz aynı heyecanla yolumuza devam ediyoruz. İSO 500 2011 sonuçları sahip olduğumuz azmin ve heyecanın bir göstergesi oldu. Şirketlerimiz cirosal anlamda başarı göstererek Türk ekonomisine değer yaratmaya devam ediyor. Elde ettiğimiz başarıda ve İSO 500 listesinde yükselmelerinde elbette ihracat gücümüzün büyük etkisi oldu. Yüksek kalite standartlarıyla tüm dünya için üretmeye ve ihraç ederek Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Meral İnci Zaim şöyle devam etti, “İSO 500’de yerini alan üç şirketimizi kutluyorum, İnci Grubu için gurur verici bir tablo. Bundan sonra da şirketlerimiz başarılı sermaye yönetimi ve güçlü bilanço değerleri ile başarı grafiğimizi yukarıya taşımaya devam edecekler”.

Arşivler
Kategoriler
twitter.com/meralincizaim
  • “Denizde 82 Gün” Kitabını aldınız mı? Gelirleri Cevdet İnci Eğitim Vakfı Genç Gelişim programına aktarılmaktadır! https://t.co/73mNQA8Mfs

    Tweeted on 09:47 PM Apr 08

  • https://t.co/8nl31wgzNm

    Tweeted on 11:53 PM Apr 04

  • #pikniktenkalan Piknik yapmak için getirdiğimiz malzemelerin atıkları geri götürebiliriz. Doğa çöplük değil.

    Tweeted on 11:34 PM Mar 28