İnci Holding’den Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Merkezi İşbirliği ile İnsan Kaynaklarına Önemli Bir Yatırım: İnci Satış Akademisi

İnci Holding, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Merkezi ile birlikte ortak bir çalışmaya imza attı. Çalışanlarının satış ve pazarlama konusunda hem teorik hem de pratik bilgisini geliştirme amacı taşıyan İnci Satış Akademisi’ni hayata geçiren İnci Holding, burada verilecek eğitimlerden ilerleyen dönemlerde hem İnci Holding ve grup şirketlerinde çalışanların, hem de ana ve perakende bayilerinin yararlanmasını hedefliyor.

İnci Holding, pazarlama odaklı bakış açısıyla değişimin temellerini Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Merkezi ile birlikte atıyor. Sabancı Üniversitesi ile ortak bir çalışmaya imza atan İnci Holding İnci Satış Akademisi’ni hayata geçirdi. İnci Satış Akademisi’nin Sabancı Üniversitesi EDU Binası’nda düzenlenen açılışına İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim, İncitaş Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci, İnci Akü Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök ve İnci Grubu Yöneticileri katıldı. İnci Satış Akademisi’nin açılışında konuşma yapan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim, “Bugün tüketicilerin değişen beklentilerini aşacak yenilikler ortaya koymamız gerekiyor. Rekabet avantajı sağlayan pazarlama konusunda yetkinliğimizi artırmak için yatırım yapmak ayrı bir önem kazanıyor. İnci Holding olarak eğitim, insan kaynağımızın gelişimi bizim için ayrı bir değer taşıyor. İnci Grubu’nun başarılarının arkasında da bu temel anlayış yatıyor. Bu amaçla İnci Satış Akademisi’ni hayata geçirdik. Akademiyi tamamlayan arkadaşlarımız hem kariyerlerine önemli bir yapı taşı koymuş olacaklar, hem de gruptaki olumlu değişimin elçileri olacaklar” dedi.

İnci Satış Akademisi, eğitimlerine Haziran ayında Sabancı Üniversitesinde başlayacak. İnci Satış Akademisi’nden işe yeni başlayacak çalışanlar ve mevcut çalışanlar yararlanacak. İnci Holding’in insan kaynaklarına yatırım için önemli bir adım attığını ve çalışanlarının satış ve pazarlama alanındaki gelişimini desteklemeyi hedeflediklerini belirten İnci Holding Satış, Dağıtım ve Sistem Koordinatörü Selim Baybaş, “Şirketleri trene benzetirsek, bu trenin lokomotifinin pazarlama olduğunu söyleyebiliriz. Pazarlama yola ışık tutar. Satış ise trenin hareket etmesini sağlayan itici güçtür. İnci Holding ve grup şirketlerinin bu eğitimlerden yararlanmasını planlıyoruz ve ortak bir bakış açısı yaratmak istiyoruz. Bu projeyi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Sabancı Üniversitesi ile birlikte hayata geçirdik. İnci Satış Akademisi’ni kurmamızdaki en önemli nedenlerden biri bayilerimizin de hem satış hem pazarlama konusunda kendilerini geliştirmesi için fırsat yaratmaktı. Bu akademi bir süre sonra ana bayilerimize ve Enerji Uzmanı sertifikasına sahip perakende bayilerimize de eğitimler vermeye başlayacak. Öncelikle satış ve pazarlama ekiplerimizin kendi alanlarında nitelikli bir eğitim almasını sağlayacağız ve onların kariyer planlarına destek vereceğiz. Eğitimleri tamamlayanlar özel bir sertifika almaya hak kazanacak” dedi.

İnci Satış Akademisi’nde renklerle sembolize edilen 4 temel programdan oluşan eğitimler verilecek. Toplam 5 gün olarak tasarlanan 1. grup eğitimler lansman, temel gelişim programı ve pazar odaklılık olmak üzere 3 modülden oluşuyor. Toplam 6 gün olarak tasarlanan 2. grup eğitimler ikişer günlük iş analitiği konulu 3 modülü içeriyor. Toplam 7 gün olarak tasarlanan 3. grup eğitimlerin ise ilk ikisi 2 gün ve üçüncüsü 3 gün olmak üzere 3 satış yönetimi modüllünden meydana geliyor. Toplam 4 gün olarak tasarlanan ve 2013 yılında hayata geçmesi hedeflenen 4. grup eğitimler ikişer gün verilecek. Bu eğitimlerin iki farklı perakende yönetimi modülünden oluşması planlanıyor.

Bazı modüllerin öncesinde eğitime hazırlık çalışmalarının bulunduğunu ifade eden Selim Baybaş, “Eğitim alacak kişilerin eğitime hazırlıklı gelmelerini önemsiyoruz. Eğitimden beklenen maksimum faydayı almak adına buna dikkat edilmesi gerekiyor. Bu eğitimlerle çalışanlarımızın yalnız uzmanlık alanlarını icra eden teknik kişiler olmasından öte inovatif projeler ortaya koyabilmesini arzu ediyoruz. Eğitimi alan çalışanlarımızın fonksiyonel görevlerinden bağımsız olarak bütünsel bakabilmesi, ortak hedeflere yönelirken yönettikleri süreçlerin birbirleriyle etkileşimlerini kavrayabilmesi, verilere dayanarak daha güvenilir ve doğru kararlar alabilen yönetsel yetkinlikler konusunda kendilerini geliştirebilmesi için İnci Satış Akademisi önemli bir fırsat olacak. Sene sonuna kadar toplamda 600 adam/gün’lük eğitim planımız var” dedi.

İnci Holding ile hayata geçirilen ortak çalışmayı değerlendiren Sabancı Üniversitesi Yönetim Geliştirme Birimi (EDU) Direktörü Dr. Cüneyt Evirgen, “ İnci Satış Akademisi ile bir tranformasyon hedefleniyor. Daha bilimsel yöntemler kullanılarak daha pazara dönük olarak mevcut işlerin geliştirilmesi amaçlanıyor. Bu yüzden de, yönetim tarafından farklı alt gruplar oluşturuldu. Bunların bir kısmında tüm yönetim var, bir kısmında ise sadece satış örgütü ve satış örgütünde çalışanlar var. Her birinin katılacağı eğitim modülleri, rol ve sorumlulukları dolayısıyla birbirinden farklı. Programın tamamında sadece bir seminer mantığıyla bilgi aktarımı değil uygulamaya dayalı, yaparak öğrenme, konuşulan konuların doğrudan doğruya şirket içinde uygulanması anlayışı var. Bu seneki bölüm takvimlendi, birer ay arayla ekipler ikişer günlük eğitimler için sürekli geliyor olacaklar.” dedi.

 

Arşivler
Kategoriler
twitter.com/meralincizaim
  • İnci Holding’in stratejik yatırımcısı olduğu Vinci Girişim Sermayesi, sekizinci yatırımını Singapur merkezli yeşil… https://t.co/b4Tl9aJ9Pw

    Tweeted on 11:23 PM Sep 19

  • Maxion Wheels , Hannover fuarında İnci Holding ile birlikte Türkiye’de aliminyum kamyon jantı üretimine başlayacağı… https://t.co/Z3HN5rWuMY

    Tweeted on 11:08 PM Sep 19

  • Maxion Wheels Press Conference @ IAA Transportation 2022. Would you like to attend? https://t.co/DEDx3rFSUM

    Tweeted on 10:38 AM Sep 19