İncitaş 60 Yaşında

60 yıllık deneyim, sonsuz başarma tutkusuyla İncitaş…
Otomotiv sektörünün temel parçalarından akü, jant ve lastik pazarında faaliyet gösteren İncitaş 60. yılını bayileriyle birlikte kutladı.

Otomotiv sektörünün temel parçalarından akü, jant ve lastik pazarında 1952 yılından beri faaliyet gösteren İncitaş, 60. yılını bayileriyle birlikte kutladı. 60. yılını “60 yıllık deneyim, sonsuz başarma tutkusu” temasıyla Antalya Rixos Sungate Otel’de 16-18 Mart 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen bayi toplantısında 200’ü aşkın toptancı ana bayi ve 550’ nin üzerinde perakende bayisi ile birlikte kutladı. İncitaş, 2011 yılı değerlendirmesini, 2012 yılı hedeflerini ve stratejilerini bayileriyle paylaştı. Akü, jant ve lastik sektörünün önde gelen markalarının satış ve pazarlamasını yapan İncitaş 750’nin üzerinde bayisiyle bir araya geldi.

 

Sunay Akın’lı Açılış

16 Mart Cuma günü yurdun dört bir yanından gelen bayilerin Antalya Rixos Sungate Otel’e gelişleriyle start alan İncitaş 60. yıl Bayii Toplantısı’nda “Hoşgeldiniz Kokteyli”nin ardından konuk konuşmacı olarak sahneye çıkan Sunay Akın, tarihten aktardığı anekdotlarla ve günümüze yaptığı göndermelerle, bayilerin beğenisini topladı. Sunay Akın’ın keyifli gösterisinin ardından sahne alan Hülya Orhan ise, hareketli şarkılarıyla salondakileri eğlenceli dakikalar yaşattı.

 

Meral İnci Zaim: 60 Yıllık Deneyim, Sonsuz Başarma Tutkusu

İncitaş 60. Yıl Bayii Toplantısı’nın ikinci günü, İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim’in sunumu ile açıldı. İncitaş bayilerini selamlayan Meral İnci Zaim “Birlikte uzun bir yol kat ettik. Her geçen yıl gençleşiyoruz ve daha dinamik bir hal alıyoruz. İncitaş’ın 60 yıllık başarı hikâyesini kutlamak ve gelecek planımızı çalışmak için bir araya geldik” dedi. Dünyadaki ve Türkiye’deki gelişmeleri kısaca değerlendiren Meral İnci Zaim, Türkiye’nin son yıllardaki ekonomik yükselişine dikkat çekerek, İnci Holding’in de 2011 yılında yüzde 30 büyüyerek hedeflerinin üstüne çıktığını ve 2012’de yüzde 10 büyümeyi amaçladığını belirtti. Elde edilen başarının sırrının “ekip çalışması” ve “ortak akıl” da gizli olduğunu vurgulayan Meral İnci Zaim, “Sizler de satış cephesinin ön saflarını tutuyorsunuz ve tüketiciyle aramızda köprüler kuruyorsunuz. İncitaş’a kattığınız değer için her birinize teker teker teşekkür etmek isterim” dedi.

İncitaş’ın, İnci Holding grubu içinde özel bir yeri olduğunu ve bugün sektörün yön verenleri arasında bulunduğunu ifade eden Meral İnci Zaim, “Gelecek 60 yılda hayal bile edemeyeceğimiz yerlere geleceğiz” dedi. Konuşmasında İnci Holding’in kurucusu Cevdet İnci’yi de saygıyla anan ve Cevdet İnci’nin vizyonu ile bu günlere geldiklerini vurgulayan Meral İnci Zaim sözlerini şöyle sonlandırdı: “60 yıl sizlerle birlikte el ele yürüdük. 60 yıllık deneyim ve sonsuz başarma tutkusu ile…”

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim, konuşmasının ardından, bayiliği babasından devralan 2. nesil İncitaş bayilerini sahneye davet ederek, bayilere Cevdet İnci kitabını hediye etti.

 

Geleceğin Araçlarının Kalbinde Biz Olacağız!

Sunumuna, geleceğin dünyasının ve otomobillerinin yansıtıldığı bir video gösterisiyle başlayan İncitaş Yönetim Kurulu Başkanı ve İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci, bayilere “Nasıl bir gelecek tasarlamalıyız?” diye sorarak, konuşmasını şöyle sürdürdü “Denizde bir kum tanesi mi olmalıyız, yoksa bir atom mu? 60 yıl önce bir adam denizde kum tanesi olmak istemedi. Cevdet İnci, 60 yıl önce kurduğu şirketle bugün burada olmamızı, bu buluşmayı o sağladı.”

Akü kavramını bambaşka bir boyuta taşıyacaklarını vurgulayan Perihan İnci, yapacakları Ar-Ge çalışmalarıyla geleceğin araçlarının kalbinde yer alacaklarını ifade etti. Konuşmasında enerji depolanmasının ve atık yönetiminin geleceğin konuları olduğunu belirten Perihan İnci, “Grubumuz atık yönetimindeki faaliyetlerine devam edecek. Atık geleceğin hammaddesidir” dedi.

 

2020’de tüm otomotiv üretiminin yarısını Çin, Hindistan ve Türkiye gerçekleştirecek.

İnci Holding Satış, Dağıtım ve Sistem Koordinatörü Selim Baybaş, sunumunda dünya ekonomisinden, son yıllarda yaşanan gelişmelerin Türkiye’ye yansımalarından, otomotiv ana sanayindeki gelişmelerden ve “müşteri algısının” değişiminden bahsetti.

Selim Baybaş, “Son 10 yılda Çin, Hindistan ve Türkiye gerçeği otomotivde gerçek bir vakaya dönüştü. 2000’de toplam üretimin yalnızca yüzde 4,3’ü bu üçlü tarafından yapılırken 2010’da toplam içindeki payımız yüzde 31,3 oldu. 2020 için beklentiler %50’nin üzerinde olacağı yönünde. Yani dünyada üretilen her iki araçtan biri bu üç ülkeden çıkıyor olacak. Türkiye özeline indiğimizde otomotivin ülkemiz ihracat rakamlarındaki yeri ise her yıl artmakta. Otomotiv sektörü, ana ve yana sanayisi ile ülkemiz ihracatının yüzde 15’ini karşılıyor, sektörel bazlı ihracat sıralamasında birinciliği son 5 yıldan bu yana bırakmıyor” dedi.

 

Serdar Demirağ: “2011’de verimliliği artırdık ve büyüme rekoru kırdık.”

Bayi toplantısının verimli geçtiğini belirten İncitaş Genel Müdürü Serdar Demirdağ, “2011’de büyüme rekoru kıran İncitaş 2012’de aynı ivme ile satışlarını artırmaya devam ediyor. Akü, jant ve lastik konusunda Türkiye genelinde yaygın ve güçlü bayi yapımızla hizmet veriyoruz” dedi.

Demirdağ, “2011 yılı İncitaş ve grubumuzun genelinde tedarik zincirimizdeki modellerimizi ve süreçlerini baştan aşağıya değiştirdiğimiz ve geliştirdiğimiz bir yıl oldu. Verimliliği arttırdık, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Grubumuzun ilk şirketi olan İncitaş’ın 60. yılına girdiği süreçte büyüme iddiamızı gerçeğe dönüştürmek için çok iyi bir ekip ruhu yarattık. Bu bayi toplantısında da sinerjimizi bayilerimizle paylaştık. 2011’de, yurtiçi pazarda akü markaları satışlarımızda yüzde 35 büyüme sağlarken, jant satışlarımızda yüzde 160, lastikte de yüzde 60’lık rekor büyüme oranlarını gerçekleştirdik. 2012 yılında İncitaş olarak, 2011’de temellerini attığımız süreç ve yeni perakende çözümlerimiz ile sektörümüzdeki öncülüğümüzü pekiştireceğiz” dedi.

 

İncitaş 60. Yıl Belgeseli’nde Duygulu Anlar

Sunumların ardından gösterilen İncitaş 60. Yıl Belgeseli’nde, İnci Ailesinin, yöneticilerin ve çalışanların bakışı ile grubun başarılarla dolu tarihi, bugünlere nasıl geldiği, çalışanların kurucu Cevdet İnci’ye ve kuruma bağlılıkları anlatıldı. İncitaş 60. Yıl Belgeseli, izleyicilere duygulu anlar yaşattı.

 

Babadan Kıza Bir Bayi: Didar Avcı Türk

Toplantıda konuşma yapan ve EAS Akü’nün tek kadın bayisi olan Didar Avcı Türk, 2007 yılında babasının vefatının ardından görevi devraldığını ifade ederek, babasının mirası olan bu bayrağı 5 yıldır taşıdığını söyledi. “Sanayide bir bayan olarak çalışmak zor ama imkânsız değil. Ben de başaracağıma inandım ve babama verdiğim sözü tuttum” diyen Didar Avcı Türk, “Sattığımız üründen emin olmak, bizim için başarının en önemli anahtarıdır. EAS Akü Bayi olarak en kaliteli ürünleri tüketiciyle buluşturmaktan gurur duyuyorum” dedi.

 

Nasuh Mahruki: “Kendi Everest’inize Tırmanın”

Toplantıya konuk konuşmacı olarak katılan Nasuh Mahruki, başarılarının sırlarını ve yaptığı tırmanışlarda yaşadığı zorlukları İncitaş bayileri ile paylaştı. Mahruki konuşmasında herkesin Everest’e tırmanamayabileceğini ama herkesin tırmanabileceği bir Everest’i olduğunu söyledi. Nasuh Mahruki’nin sürdürülebilir başarı için yol haritasını paylaştığı sunumun ardından tüm bayilerin katıldığı toplu fotoğraf çekimi gerçekleşti.

Toplantı, öğle yemeği sonrasında şampiyon olan İnci Akü Off Road Takımı’na plaketlerin verilmesi ile başladı. Plaket töreninin ardından “İnci Akü’deki Yenilikler”, “Jant Grubu” ve “Lastik Grubu” başlıklı paralel sunumlarda yeni ürünler ve çok yakında uygulamaya geçecek olan projeler bayilere aktarıldı.

60. yıl pastasının kesilmesinin ardından İncitaş Bayi Toplantısı, Candan Erçetin’in Türkiye’nin dört bir yanından seslendirdiği parçalar eşliğinde konser ile son buldu.

 

Arşivler
Kategoriler
twitter.com/meralincizaim
  • “Denizde 82 Gün” Kitabını aldınız mı? Gelirleri Cevdet İnci Eğitim Vakfı Genç Gelişim programına aktarılmaktadır! https://t.co/73mNQA8Mfs

    Tweeted on 09:47 PM Apr 08

  • https://t.co/8nl31wgzNm

    Tweeted on 11:53 PM Apr 04

  • #pikniktenkalan Piknik yapmak için getirdiğimiz malzemelerin atıkları geri götürebiliriz. Doğa çöplük değil.

    Tweeted on 11:34 PM Mar 28