Etkinlikler

İnci Holding UN Women Kadının Güçlenmesi Prensiplerini imzaladı

Yazan: , tarih: 18 Mart 2016

İnci Holding, toplumsal cinsiyet eşitliği bilincinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla UN Women Kadının Güçlenmesi Prensipleri'ni imzaladı. İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Meral İnci Zaim’in katılım gösterdiği etkinlik 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde gerçekleşti.
  Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women), kadınların ekonomik yaşamın içinde yer almasını artırmayı ve kadınların güçlenmesini hedefleyen özel sektörün küresel ölçekli en önemli girişimlerinden biri. Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ve UN Women ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri, kadın-erkek eşitliğini, insan haklarına ve ayrım yapmama ilkesine saygı gösterilmesini, kadının gelişiminin eğitimlerle desteklenmesini ve eşitliğin teşvik edilmesini destekleyen maddeleri içeriyor.
  Uzun yıllardır yönetiminde bulunan kadın yöneticilerin çalışmalarıyla erkek egemen otomotiv sektöründe kendine önemli bir yer edinen İnci Holding, bu konudaki güçlü konumuyla ekonomik hayatta kadınların güçlendirilmesine yönelik çalışmalara destek vermeye özen gösteriyor. İnci Holding toplumda farkındalığın oluşturulmasına destek vermek amacıyla yedi temel maddesi olan UN Women Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni imzalayarak bu konudaki çalışmalarını destekleyecek önemli bir adım attı.

 

 

ETİKETLER
İLGİLİ YAZILAR

YORUM YAZIN

Arşivler
twitter.com/meralincizaim
  • Önceliğimiz aşı 25 milyon aşı eğitimimizi, ekonomimizi, en önemlisi psikolojimizi daha iyi yapacaktır. Önceliğimiz… https://t.co/1an8QrJCfV

    Tweeted on 12:17 AM Jan 15

  • Gelmesi planlaman aşılar vaktinde gelirse bizim sağlık ordumuz hızla halkımızı aşılar ve ekonomimiz de canlanır. Eğ… https://t.co/0amqkOojPi

    Tweeted on 12:12 AM Jan 15

  • 🎄 https://t.co/BVokzl0m9h

    Tweeted on 09:11 PM Dec 30