Etkinlikler

İnci Holding UN Women Kadının Güçlenmesi Prensiplerini imzaladı

Yazan: , tarih: 18 Mart 2016

İnci Holding, toplumsal cinsiyet eşitliği bilincinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla UN Women Kadının Güçlenmesi Prensipleri'ni imzaladı. İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi Meral İnci Zaim’in katılım gösterdiği etkinlik 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde gerçekleşti.
  Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women), kadınların ekonomik yaşamın içinde yer almasını artırmayı ve kadınların güçlenmesini hedefleyen özel sektörün küresel ölçekli en önemli girişimlerinden biri. Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ve UN Women ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri, kadın-erkek eşitliğini, insan haklarına ve ayrım yapmama ilkesine saygı gösterilmesini, kadının gelişiminin eğitimlerle desteklenmesini ve eşitliğin teşvik edilmesini destekleyen maddeleri içeriyor.
  Uzun yıllardır yönetiminde bulunan kadın yöneticilerin çalışmalarıyla erkek egemen otomotiv sektöründe kendine önemli bir yer edinen İnci Holding, bu konudaki güçlü konumuyla ekonomik hayatta kadınların güçlendirilmesine yönelik çalışmalara destek vermeye özen gösteriyor. İnci Holding toplumda farkındalığın oluşturulmasına destek vermek amacıyla yedi temel maddesi olan UN Women Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni imzalayarak bu konudaki çalışmalarını destekleyecek önemli bir adım attı.

 

 

ETİKETLER
İLGİLİ YAZILAR

YORUM YAZIN

Arşivler
twitter.com/meralincizaim
  • Dolandırıcı iletişimine dikkat! https://t.co/xgvo96W2kl

    Tweeted on 02:50 AM Oct 16

  • #nestoradvisors teşekkür ederiz! Takım çalışmasının önemini bu slayt çok güzel gösteriyor. https://t.co/07DDPcWnM6

    Tweeted on 11:25 AM Oct 14

  • #CCA Değişim Mimarları şirketlerin geleceğine yön veriyor! https://t.co/qwDXFdfrM9

    Tweeted on 11:53 PM Oct 06