Honey Seyahat

La Rochelle

Yazan: , tarih: 5 Temmuz 2016

La Rochelle Avrupa’da en uzun süreli kaldığım şehirlerinden biri. Bugüne kadar yeni katamaranımızın hazırlığı nedeniyle çok fazla şehri tanımaya fırsatımız olmadı. Bugün Mustafa’nın test seyrini fırsat bilerek katamarandan aşağıya atladım ve şehri tanımaya çıktım. Şehir gördüğüm en otantik şehirlerden birisi. Bozulmamış, değişmemiş, görüntü kirliliği olmayan sokaklar, tarihi köprüler, 5 metreye varan gelgitler. Sabah denizin altında olan bir plajda öğleden sonra bakıyorsunuz güneşlenenler, tabi güneşi bulurlarsa. La Rochelle’deki nadir güneşli havalardan birisi olduğu için bugün müzeleri atladım, sokaklar beni kendine çekti. Öncelikle insanların içine girmiş deniz, denizin kalbine kendini bırakmış insanlar. Sonra kendi kendine kapı eşiklerinde bitivermiş gülhatmiler.

Yazın serin serin geziyorsunuz. Görülecekler listenize ekleyebilirsiniz.

Atlantik Okyanusu ile içli dışlı olmuş bir şehir La Rochelle. Yakında bu şehirden Katamaranımız Honey ile okyanusa yelken açıyoruz. Bebeğimiz ilk adımlarını burada atacak. Heykeller bile bunu anlatıyorlar bize.

[foogallery id=”4548″]

ETİKETLER
İLGİLİ YAZILAR

YORUM YAZIN

Arşivler
twitter.com/meralincizaim
  • “Denizde 82 Gün” Kitabını aldınız mı? Gelirleri Cevdet İnci Eğitim Vakfı Genç Gelişim programına aktarılmaktadır! https://t.co/73mNQA8Mfs

    Tweeted on 09:47 PM Apr 08

  • https://t.co/8nl31wgzNm

    Tweeted on 11:53 PM Apr 04

  • #pikniktenkalan Piknik yapmak için getirdiğimiz malzemelerin atıkları geri götürebiliriz. Doğa çöplük değil.

    Tweeted on 11:34 PM Mar 28