Honey Seyahat

Vira Bismillah!

Yazan: , tarih: 11 Temmuz 2016

Palamarları Çözdük! Adieu (allahaısmarladık) La Rochelle!

Fransızca bilmememin zorluğunu ilk defa La Rochelle ‘de hissettim. Neyse ki yaşayanlar çok yardımsever etrafta bir İngilizce bilen varsa sormadan yardım ediyorlar. La Rochelle de taksiye binmeyin derim. Diğer La Rochele’lilerin tersine taksi sürücüleri  hiç kibar değil.

İlk planımız dün yola çıkmaktı. Birinci ayakta Biskay Körfezi’ni geçeceğiz. Erzaklar alındı, evraklar tamamlandı. Katamaranımızda  önemli bir iki eksik çıkınca yolculuğu bu güne öteledik. Bu arada rüzgar 5 knots daha arttı. Kafadan 25 knots  rüzgar ve iki buçuk metreye kadar dalga bekliyoruz. Ben hazırlık olarak mercalm (mide bulantısı için ilaç) içtim. Can yelekleri ortaya çıktı.

Vira Bismillah!

 

[foogallery id=”4673″]ETİKETLER
İLGİLİ YAZILAR

YORUM YAZIN

Arşivler
twitter.com/meralincizaim
  • Yeterli covid-19 aşılama yapılıncaya kadar önlemlere devam edilirse, pandemiden çıkışımız sağlıklı ve süratli olur:… https://t.co/RnVzQfw7Hb

    Tweeted on 01:40 AM Jan 23

  • Yeterli aşılama yapılmadan #okullaracilmasin ! Bunu yapan ülkeler şu anda ellerinde aşı olmasına rağmen sağlık sisteminde sorunlar yaşıyor.

    Tweeted on 11:55 PM Jan 20

  • Önceliğimiz aşı 25 milyon aşı eğitimimizi, ekonomimizi, en önemlisi psikolojimizi daha iyi yapacaktır. Önceliğimiz… https://t.co/1an8QrJCfV

    Tweeted on 12:17 AM Jan 15