En Önemli Kaynağımızı Geliştirelim!

Türkiye 2010 yılındaki %9, 2011 yılındaki %8.5 büyüme oranıyla dünyanın en dinamik ekonomilerinden birine sahiptir. Büyüme hızının yavaşlamış olmasının, ekonomik güçlüklere neden olmamasını umut ediyoruz. Türkiye 2023 yılında dünyada ilk 10 ekonominin arasında olmayı hedefliyor. Türkiyemizin gösterdiği ekonomik performans sayesinde, Türkiye’yi vizyona taşıyacak yatırımlar için yatırımcı veya finansman temin etmek çok güç değil. Dünyanın her köşesinden yatırımcılar için Türkiye cazip bir ülke. Yabancı stratejik yatırımların ülkemize akışının önünü açmak için gerçekten değer yaratacak, uluslararası kriterlere uygun projeler üretmek, üretilen projeleri yönetme konusundaki ulusal yeteneklerimizi geliştirmek zorundayız.

Uluslararası pazarlarda ülkemizin pozitif ikliminin devam etmesi, güven ve istikrar ortamının sürdürülmesine ve dünyayla entegre çalışan insan kaynağına bağlıdır.

Yetenekli, genetik olarak öğrenmeye ve değişime açık genç insan kaynağı, Türkiye’nin en değerli kaynağıdır. Doğru eğitim ve gelişim programları ile işlendiğinde Türkiye’yi 2023 vizyonuna ve hatta onun da ötesine taşıyacak gücün bu kaynakta olduğuna inanıyoruz.

Ekonomik büyüklük olarak, küresel boyutta iddia sahibi bir Türkiye için, ülkenin potansiyeline uygun projeleri yaratabilecek ve hayata geçirecek liderlerin ve ekiplerin yetiştirilmesi çok önemli. Bunu sağlayabilirsek ülke ekonomisi için yine sevindirici ve dünyada parmakla gösterilecek sonuçlar alabiliriz.

İnci Holding yetenekli, öğrenmeye ve değişime açık gençlerin doğru eğitim ve gelişim programları ile teşvik edilmesini destekliyor.

Bu amaçla, üniversiteden yeni mezun gençleri İnci Holding’e kazandıran yönetici yetiştirme programı kapsamında “Genç İnciler” grubu oluşturan İnci Holding, gençlerin gelişimine verdiği önemi ortaya koydu.

Ayrıca Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Merkezi ile birlikte ortak bir çalışmaya da imza attık. Çalışanlarımızın satış ve pazarlama konusunda hem teorik hem de pratik bilgisini geliştirme amacı taşıyan İnci Satış Akademisi’ni hayata geçirdik. Burada verilecek eğitimlerden ilerleyen dönemlerde hem İnci Holding ve grup şirketlerinde çalışanların hem de ana ve perakende bayilerinin yararlanmasını hedefliyoruz. Akademiyi tamamlayan çalışanların hem kariyerlerine önemli bir yapı taşı koymuş olmaları hem de gruptaki olumlu değişimin elçisi olmaları hedefleniyor. İnci Holding’in grup şirketlerinden İncitaş ile birlikte hayata geçirdiği İnci Satış Akademisi’nin kurulmasındaki en önemli nedenlerden biri de bayilerinin hem satış hem pazarlama konusunda kendilerini geliştirmesi için fırsat yaratmak.

Son olarak 2012 yılında İnci Grubu çalışanlarının gelişimi için yeni bir çalışmaya başlayarak Gelişim Merkezi projesini hayata geçirdik. Gelişim Merkezi projesinde, konusunda uzman bir danışmanla birlikte şirketi geleceğe taşıyacak yetkinlikler belirlendi ve değerlendirildi. Şirketin geleceğine yön verecek çalışanların liderlik yolunda gelişimini destekleyecek@ adımlar planlandı. Bu çalışmalarda liderlerin aynı zamanda ekiplerine koçluk yapmaları, insan kaynağının doğru seçilmesi, değerlendirilmesi ve geliştirilmesi, strateji yönetimi, kazan-kazan temelli müzakere becerileri ile bilgi çağında verinin etkin ve verimli yönetilmesi konuları öne çıkan başlıklar oldu.

İnci Grubu olarak, köklü geçmişimizin getirdiği kurumsal kültüre, geleceğe dönük bir vizyona ve güçlü insan kaynağına sahip bir dünya şirketiyiz. Gelecekte performansımızı hedefler doğrultusunda devam ettirmek için insan kaynağına yaptığımız yatırımlara devam ediyoruz.

Gelişime, kalkınmaya olan azmimiz, inancımızı kuşaktan kuşağa aşılayarak nesilden nesile el ele büyüdük. Geleceğe el ele yürüyelim.

Meral İnci Zaim
Yönetim Kurulu Üyesi / Board Member
İnci Holding A.Ş.

YORUM YAZIN

Arşivler
Kategoriler
twitter.com/meralincizaim
  • “Denizde 82 Gün” Kitabını aldınız mı? Gelirleri Cevdet İnci Eğitim Vakfı Genç Gelişim programına aktarılmaktadır! https://t.co/73mNQA8Mfs

    Tweeted on 09:47 PM Apr 08

  • https://t.co/8nl31wgzNm

    Tweeted on 11:53 PM Apr 04

  • #pikniktenkalan Piknik yapmak için getirdiğimiz malzemelerin atıkları geri götürebiliriz. Doğa çöplük değil.

    Tweeted on 11:34 PM Mar 28