Nesilden Nesile El Ele

Değerli Arkadaşlar,

İnci Grubu kurulduğundan bu yana ülkesine ve çalışanlarına değer katmak, rekabette örnek olmak, gurur duyacağı başarı hikayeleri yazmak için çalıştı. İnci Holding ve şirketleri ‘Cumhuriyetin 100. Yılında ilk 1000’de olma’ vizyonu ve ‘küresel platformda, bizi biz yapan değerlerle, iş geliştirerek, kazandırıyoruz kazanıyoruz’ misyonu ile iddialı bir hedefe kilitlendi.
İş dünyası oldukça zor bir yolculuktur. Bu yolculukta başarıyı elde etmekten daha önemlisi, başarıyı sürdürmek ve geliştirmektir. Sürekli araştırmak, ufku geniş tutmak, bilgi ve yetkinliklerimizi geliştirmek gerekir. Başarının bir diğer anahtarı da disiplinli çalışmaktır. Bu iki dinamiğin etkisi ile birbirine benzer pek çok ürün ve hizmetin olduğu bir ortamda, diğerlerinden ayrışmaya, fark yaratmaya odaklanmak gerekir. Ayrıca bütün iyi fikirler hayata geçmek için sağlam bir ekibe ihtiyaç duyarlar. İşte bu noktada nitelikli insan gücüne yapılan yatırım öne çıkmaktadır. Bunlarla paralel olarak itibar ve güven gibi etik değerler kurum ile özdeşleşmelidir.
İnci Grubu olarak bulunduğumuz sektörlerde ülkemizin lokomotif gruplarından bir tanesiyiz.
Üretiyor, ihraç ediyor, istihdam sağlıyor, ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınmasına katkı sağlıyor ve ülkemizin daha iyi bir geleceğe sahip olmasına hizmet ediyoruz.
Üreten bir grup olarak, faaliyette olduğumuz her sektörde yenilikçi bir bakış açısıyla hareket ediyoruz.
Bu anlamda Ar-Ge çalışmalarına ciddi bir önem veriyoruz. Yüzde yüz Türk mühendislerinin dehası ile üstün kaliteli ürünlerle rekabet gücümüzü her geçen gün daha geniş bir coğrafyaya taşıyoruz.
2012 bir dizi sevinci, gururu bir arada yaşadığımız bir yıl oldu.
2012 Yılı Başlıca Faaliyetlerimiz:

 • 1952 Yılında satış ve pazarlama şirketi İncitaş A.Ş.’nin kurulması ile başlayan tarihimiz Türkiye’mizin de gelişme sürecine paralel, bir başarı ve değişim hikâyesini yansıtıyor. Nesilden nesile elele diyerek, 30.yılımızı kutladık.
 • Bugünün olduğu gibi geleceğin de sürdürülebilir bir dünyada olmasının en önemli ve vazgeçilmez alanı çevre konusunda da uzmanlığımızı her geçen gün derinleştiriyoruz.
 • Aten Atık Yönetimi Şirketimiz 2012 yılında faaliyete geçti.
 • İnsan kaynaklarımızı güçlendirdik. 2000 kişi çalışanımızla istihdama yapmış olduğumuz katkı mutlu ediyor. Çalışanlarımızın eğitimine ve işyeri memnuniyetine önem veriyoruz.
 • Kurumumuzu daha güçlü ve sürdürülebilir temellere oturtmak amacıyla Kurumsal Yönetim çalışmalarımıza hız verdik. Organizasyonumuzu, Holding ve şirket yönetim kurullarını yeniden yapılandırdık, prosedürlerimizi geliştirdik.
 • Yöneticilerimizi geliştirmek üzere gelişim merkezimizi kurduk. Gelişim merkezi için eğitimlere başladık.
 • İnci Grubu olarak, ortaklıklar ve/veya işbirlikleri yoluyla yabancı şirketlerle büyük bir uyum içinde çalışıyoruz. 1980’li yıllarda Heyes-Lemmerz ortaklığı ile başlayan birlikteliğimiz, Maxion Wheels ile gerçekleştirilen ortaklıkla daha da güçlendi. Bu işbirlikleri hem ticaret hacmimizin gelişmesine katkıda bulunuyor, hem yabancı yatırımcıları olumlu yönde etkileyerek ülkemize yönlenmelerinde etkili oluyor. Farklı sektörlerde uluslar arası ortaklık görüşmelerimiz devam ediyor. Tüm bunlara ek olarak yetişmiş insan kaynağımızı yurtdışına transfer ettik.
 • Grubumuza ve ülkemize yaptığımız yatırımlara hız veriyoruz.
  2012 yılında toplam 100 Milyon TL yatırım yaptık.
 • Hayes-Lemmerz İnci Alüminyüm fabrikamız Avrupa’nın en büyük jant üretim üssü olarak üretime geçti.
 • Otomotiv sektörü, sağladığı katma değer, yarattığı istihdam ve etkileşim içinde olduğu diğer sanayi kollarıyla ülke ekonomimiz açısından son derece önem arz ediyor.
  Bugün, üretimde bulunduğumuz sektörlerde, ulaştığımız kaliteli ve nitelikli insan gücü, grubumuzu küresel pazarlar için yeni ve uygun bir üretim merkezi haline getirmiştir. Bu avantajı; Ar-Ge faaliyetleri, yeni teknolojiler, tecrübeli ve verimli işgücü ile birleştiriyoruz.
 • Lokomotif şirketlerimizden İnci Akü A.Ş.; Türkiye ekonomisine kattığı değer, yarattığı istihdam, Ar-Ge ve inovasyona yaptığı yatırımlar ve aldığı ödüller ile hepimizi gururlandırıyor. İnci Akü’nün başarısının arkasında yatan ana neden; ürün ve teknoloji birikimini, AR-GE alanında yaptığı çalışmalarıyla birleştirmesinden oluşan sinerjidir. Bu başarılı uyumun bir sonucu olarak İnci Akü; bir yandan Ar-Ge merkezi çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da Türkiye’de uluslararası arenada çok önemli olan projelerin hayata geçmesine katkıda bulunuyor.
 • 2012 Sonuçlarımızdan Gururluyuz. %10 büyüme planladık ve birçok şirkette hedefimize ulaştık. Tasarruflarımızı arttırarak sermayelerimizi güçlendirdik, gücümüzü yeni yatırımlara yönelttik.
 • Nakit akışlarımızı kontrol altına aldık nakit dönüş hızını yükselttik.
  2013’te de ilk 1000 hedefine odaklanmaya devam edeceğiz.

İnci Grubu faaliyet gösterdiği sektörlerde tüm gücüyle ülkesine hizmet etmeye devam ediyor. Sadece Türkiye ekonomisinde değil küresel platformda da lokomotif gruplardan biri haline gelmek, zirveyi yakalamak ve konumumuzu devam ettirmek şahsım ve grubum adına en büyük başarıdır.

Değerli Arkadaşlar,
Çok şanslı bir Başkandım ki 2012’yi geride bıraktığımız bu günlerde tüm hedeflerimize, değerli çalışanlarımızın özverili çalışmalarıyla ulaşmış ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyorum. Çalışanlarımız, ailelerimiz, bayilerimizle birlikte biz büyük bir aileyiz. Hep birlikte, yeni bir yıla daha merhaba diyoruz. Her yeni yıl, önümüze yeni hedefler koymak ve o hedeflere ulaşmak için var gücümüzle çalışmak için bize yepyeni fırsatlar sunuyor. İnci Grubu olarak, hedeflerimize ulaşmak için sahip olduğumuz güç ve azim, bizi kendimizi aşmaya ve daha iyiye ulaşmaya sevkediyor. 30 yıllar, 60 yıllar boyunca bizlere emanet edilen kaynakları en verimli şekilde kullanarak, gelecekte de var olacağız. İnci Grubu olarak önce kazandıracağız, sonra kazanacağız ve nesilden nesile elele nice yılları birlikte kutlayacağız.
İnanıyorum ki, 2013 yılı, hep birlikte yine çok değerli başarılara imza atacağımız bir yıl olacak. Herkese bol şans, sağlık, neşe, başarı dolu günler, bir yeni yıl diliyor, ülkemiz ve dünyamız için birlik beraberlik, huzur yılı olması dileği ile hepinize sevgilerimi sunuyorum.

 

Meral İnci Zaim
Yönetim Kurulu Üyesi / Board Member
İnci Holding A.Ş.

YORUM YAZIN

Arşivler
Kategoriler
twitter.com/meralincizaim
 • İnci Holding’in stratejik yatırımcısı olduğu Vinci Girişim Sermayesi, sekizinci yatırımını Singapur merkezli yeşil… https://t.co/b4Tl9aJ9Pw

  Tweeted on 11:23 PM Sep 19

 • Maxion Wheels , Hannover fuarında İnci Holding ile birlikte Türkiye’de aliminyum kamyon jantı üretimine başlayacağı… https://t.co/Z3HN5rWuMY

  Tweeted on 11:08 PM Sep 19

 • Maxion Wheels Press Conference @ IAA Transportation 2022. Would you like to attend? https://t.co/DEDx3rFSUM

  Tweeted on 10:38 AM Sep 19