Etkinlikler

Çalışma Hayatında Kadın

Yazan: , tarih: 18 Temmuz 2011

Çalışma Hayatında Kadın

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim'in de bulunduğu TÜSİAD AB Sürecinde Kadın Çalışma Grubu, ana teması "Çalışma Hayatında Kadın" olan kısa bir film hazırlamıştır. Sponsorları arasında İnci Holding'in de yer aldığı film ilk kez 14 Ocak'ta Çırağan Sarayı'nda düzenlenen "Çalışma Hayatında Kadın Konferansı" konulu uluslararası konferansta gösterilmiştir.

Konferansta ve kısa filmde amaç; kadınların ekonomiye katılmasının sadece bir kadın sorunu değil, kadın-erkek herkesi ilgilendiren bir toplum sorunu olduğu mesajını vermektir. Şimdiye kadar ağırlıklı olarak kadınların konuştuğu ve kadınların dinlediği bu konu hakkında, erkekleri daha etkili şekilde içine katarak toplum nezdinde farkındalık yaratmak hedeflenmektedir. Bu nedenle, hazırlanan kısa filmde çeşitli kesimlerden kadınların çalışma hayatında karşılaştıkları sorunlar dile getirilmekte; çözüm önerileri yolundaki mesajlar ise toplumun önde gelen erkekleri tarafından verilmektedir.

ETİKETLER
İLGİLİ YAZILAR

YORUM YAZIN

Arşivler
twitter.com/meralincizaim
  • Yeterli covid-19 aşılama yapılıncaya kadar önlemlere devam edilirse, pandemiden çıkışımız sağlıklı ve süratli olur:… https://t.co/RnVzQfw7Hb

    Tweeted on 01:40 AM Jan 23

  • Yeterli aşılama yapılmadan #okullaracilmasin ! Bunu yapan ülkeler şu anda ellerinde aşı olmasına rağmen sağlık sisteminde sorunlar yaşıyor.

    Tweeted on 11:55 PM Jan 20

  • Önceliğimiz aşı 25 milyon aşı eğitimimizi, ekonomimizi, en önemlisi psikolojimizi daha iyi yapacaktır. Önceliğimiz… https://t.co/1an8QrJCfV

    Tweeted on 12:17 AM Jan 15