Etkinlikler

Müşterilerinize Kulak Verin!

Yazan: , tarih: 11 Şubat 2014

Selim Baybaş

Yönetim Kurulu Başkanı

İncitaş A.Ş.

Sistem değiştirmek, süre giden işleri alışılagelmişin dışına çıkarmak her zaman zordur. Değişim yönetimi kavramı esasında hayatın kendisidir, evrenin bir parçası olan dünya ve bu dünyaya ait her nokta bu değişimin bir parçasıdır. İş hayatı da bundan nasibini alır, buna ayak uydurabilenler, adapte olabilenler hayatına devam eder.


Değişimi öngörebilmek, hangi yöne gitmemiz gerektiğini doğru hesap edebilmek ancak 
gelen verileri doğru ve zamanında okuyabilerek olur.

“Saha”
 verilerin doğduğu, yapılanların etkilerini gösterdiği yer olarak her konuda “kaynak” durumundadır.

Bu kaynağın tek temel dinamiği vardır! O da 
“Müşteri”ler. Her katmanda, her segmentteki “Müşteri”ler.

Hayata geçirmeyi hedeflediğimiz 
tüm yenilikler ile ilgili “müşterilerin sesine” kulak verelim.

Bunlar 
rakiplerin satış noktaları, kendi satış noktalarımız, rakiplerin ürünlerini kullanan filolar, kendi filolarımız, servisler, imalatçılar….. özetle sesine kulak vermemiz gereken tüm pazarı işaret etmektedir.

Hangi “mesajların” verilmesi gerektiği konusu ciddi antreman gerektiren bir konudur. İşin kolayına kaçmadan, her konunun felsefesine, matematiğine detayları ile girmek ve bunu da mesajı veren herkes ile yapmak önemlidir. Kime, neyin, nasıl iletilmesi gerektiği konusunda netleşmek, başarılı olmanın anahtarıdır.

Bunları sahada ve merkez ofisten, kararlılıkla iletmek, gelen saha geri bildirimlerine göre (iş modelinden geri düşmeden) taktiksel revizyon yaparak ilerlemek, önemli bir görevdir.

Yolunuzu şaşırdığınız anlar olduğunda, iş hayatında pusulanız 
“müşterilerden gelen ses” olsun!

ETİKETLER
İLGİLİ YAZILAR

YORUM YAZIN

Arşivler
twitter.com/meralincizaim
  • Yeterli aşılama yapılmadan #okullaracilmasin ! Bunu yapan ülkeler şu anda ellerinde aşı olmasına rağmen sağlık sisteminde sorunlar yaşıyor.

    Tweeted on 11:55 PM Jan 20

  • Önceliğimiz aşı 25 milyon aşı eğitimimizi, ekonomimizi, en önemlisi psikolojimizi daha iyi yapacaktır. Önceliğimiz… https://t.co/1an8QrJCfV

    Tweeted on 12:17 AM Jan 15

  • Gelmesi planlaman aşılar vaktinde gelirse bizim sağlık ordumuz hızla halkımızı aşılar ve ekonomimiz de canlanır. Eğ… https://t.co/0amqkOojPi

    Tweeted on 12:12 AM Jan 15